"Арда" отново победи "Берое"

"Берое" загуби за втори път през този сезон и общо четвърти в последните два сезона от "Арда". При гостуването си в Кърджали възпитаниците на Димитър Димитров загубиха с 0:1, като в самия край на мача Алиун Фал пропусна дузпа. Така "Берое" записа 0 точки през тази седмица и остава само с 36 точки на пета позиция в класирането.

Димитър Димитров направи няколко промени в състава в сравнение с провала срещу "Етър" в понеделник. Генадий Ганев застана под рамката на вратата, карето в отбрана бе съставено от Стив Фуртадо, Илиас Хасани, Теди Мезаг и Александър Василев, Георги Ангелов този пък бе опорен халф с капитанската лента на ръка, останалите полузащитници бяха Гаюс Макута и Октавио, по крилата атакуваха Еривалдо и Кийлън Лебон, атаката бе водена от Алиун Фал.

Първи до опасна ситуация пред противниковата врата стигнаха домакините в петата минута, когато Лъчезар Котев се озова на фронтална позиция малко зад точката на дузпата, но стреля право в ръцете на Генадий Ганев. Последваха равностойни и скучни минути, в които играта се водеше предимно в средата на терена. Първата си хубава атака беройци осъществиха чак в 26-та минута, когато Макута изведе Еривалдо на чудесна позиция, португалецът имаше възможност да комбинира с непокрития Алиун Фал, но избра да стреля, при това право в ръцете на Иван Караджов. Последваха два последователни корнера, от които не произлезе нищо. Отново настъпиха неособено интересни минути. Пет минути преди края на полувремето обаче "зелено-белите" пропуснаха златен шанс за гол. Макута за втори път в мача изведе прекрасно Еривалдо, този път крилото подаде успоредно на голлинията към Алиун Фал, който обаче засече с пета, падайки на тревата и топката прехвърли вратата. Гостите продължиха с натиска до края на първата част, но стигнаха само до неуспешен удар на Лебон.

Второто полувреме започна равностойно с лек териториален превес за "Берое". Старозагорци обаче така и не съумяваха да сътворят чисти положения. Домакините чакаха своя шанс предимно на контраатака. Именно при такава ситуация в 60-та минута Александър Георгиев стреля от границата на пеналта, но Ганев изби в ъглов удар. Девет минути по-късно "Арда" откри резултата. Генадий Ганев увисна при центриране от фаул, което даде възможност на Тонислав Йорданов да отбележи с глава в опразнената врата. Беройци реагираха веднага след допуснатия гол и се втурнаха в атака, като в игра се появиха Крум Стоянов, Димо Бакалов и Кукула. В 88-та минута Деян Лозев фаулира Алиун Фал в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа. В отсъствието на Мартин Камбуров зад топката застана потърпевшият Фал. Наладателят обаче стреля изключително слабо по земя в левия ъгъл и Караджов без проблеми улови. По този начин "Берое" допусна поредна загуба и на практика се прости с шансовете си за европейско участие през лятото. Заралии остават на цели 6 точки зад "Арда" 2 кръга преди края на редовния сезон.

През седмицата предстои междинен кръг в шампионата. В сряда от 16 часа "Берое" приема "Царско село".

"Арда" - "Берое" 1:0 Тонислав Йорданов 69 мин.

"Арда": Иван Караджов, Милен Желев - 59 мин. жълт картон, Пламен Крумов - капитан, Алекс Петков, Александър Георгиев, Лъчезар Котев - 56 мин. жълт картон, Емил Мартинов, Иван Тилев - 17 мин. жълт картон( 80 мин. - Мартин Костадинов), Деян Лозев - 88 мин. жълт картон, Румен Руменов, Тонислав Йорданов( 92 мин. - Георги Атанасов); старши треньор: Николай Киров

"Берое": Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Илиас Хасани - 90 мин. жълт картон, Теди Мезаг, Александър Василев( 78 мин. - Кукула), Георги Ангелов - капитан, Октавио - 45 мин. жълт картон, Гаюс Макута - 92 мин. жълт картон, Еривалдо( 70 мин. - Димо Бакалов), Кийлън Лебон( 70 мин. - Крум Стоянов), Алиун Фал; старши треньор: Димитър Димитров

Главен съдия: Ивайло Стоянов