Колоездачите готвят турнир в Чирпан

На 9 май в Чирпан ще бъде проведен турнир по колоездене за Купа „Чирпан“. Организатор на състезанието е старозагорският клуб „Верея“. „Миналата година правихме такова състезание и се получи много хубаво, надявам се тази година да стане още по-добре“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Христов, състезател, треньор на „Верея“ и председател на УС на клуба. Надпреварата ще бъде критериум в рамките на Чирпан с финален спринт в центъра на града. Ще се включат представители на всички възрастови групи, от най-малките до големите и клас Мастърс до 50 и над 50 години, както и любители. „Надяваме се на победи включително и от начинаещите ни състезатели от Чирпан“, каза Стефан Христов, визирайки факта, че клуб „Верея“ има филиал в Чирпан. Осигурен е награден фонд, ще има парични и материални награди. Към състезанието има интерес. „Миналата година участваха 150 колоездачи, очакваме тази година да бъдат повече“, допълни треньорът на КК „Верея“. В участие в турнир за купа „Пазарджик“ започнаха състезателната година възпитаниците на клуба. Там Илиян Стоянов завърши шести, Иван Петков девети, а Димитър Митев десети при най-малките.

Даниел Ладжев бе на крачка от Олимпиадата

Малко не достигна на Даниел Ладжев да стигне финал на квалификацията за Европа в София и по този начин да спечели квота за участие в Олимпиадата в Токио през тази година. „За нас е чест, че Дани представи България в тази квалификация в своята..

публикувано на 14.05.21 в 16:36

Три отличия за лекоатлети от „Берое“

Три медала спечелиха възпитаниците на СКЛА „Берое“ на Държавното първенство на писта, в дистанция 10 км., в Русе. Девора Аврамова стана втора при жените. Кристиян Иванов завърши също втори, но при юношите. Треньорът в клуба за тази дисциплина и..

публикувано на 14.05.21 в 16:20

"Розите" нямаха проблеми и победиха с 5:0 "Верея"

Съставът на "Розова долина" Казанлък нямаше особени проблеми и надигра убедително като гост "Верея" с 5:0 в пореден мач от Югоизточната "В" група. Гостите от Казанлък на полувремето имаха преднина от 2:0 и до края на мача стигнаха до пет попадения във..

публикувано на 14.05.21 в 08:20

„Берое Стара Загора“ се класира за полуфиналите

Домакините от „Берое Стара Загора“ се класираха за полуфиналите на първенството по баскетбол за девойки до 19 години, което се провежда в зала „Общинска“. В първите два кръга старозагорки постигнаха победи над „Черно море Одесос“ в първия ден и над..

публикувано на 13.05.21 в 20:51

Силни изяви на бадминтонистите

В почивните дни старозагорският бадминтон имаше важни изпитания. В Хасково бе Държавния личен шампионат за юноши и девойки до 17 години. Там СК „Бадминтон – Стара Загора“ се представи със седем участници. При девойките Цвети Катерова достигна финал..

публикувано на 13.05.21 в 09:50

Над 600 грации мериха сили в турнира „Фея под липите“

За 15-ти път старозагорският клуб „Елит“ бе домакин на турнир по художествена гимнастика „Фея под липите“. „Състезанието мина изключително добре, според колежки, участващи деца и спонсори“, коментира за Радио Стара Загора Кремена Ангелова, президент..

публикувано на 12.05.21 в 16:49

Плувци от „Траяна“ ще покриват нормативи

В края на седмицата в Сандански ще бъде проведен международният турнир „Спартак“, организиран от местния клуб по плуване. „Очертава се силен турнир“, каза за Радио Стара Загора Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб „Траяна“. Според него за..

публикувано на 12.05.21 в 16:29

Точка за "Берое" в Пловдив

"Берое" не успя да спечели седми пореден мач в efbet лига. Старозагорци стигнаха до нулево равенство при гостуването си на "Локомотив" Пловдив. Резултатът може да бъде приет за успешен с оглед факта, че пловдивчани са в битката за второто място в..

публикувано на 11.05.21 в 21:50

220 се надпреварваха за Купа „Чирпан“

Старозагорският клуб по колоездене „Верея“ бе организатор на състезанието за Купа „Чирпан“. „Участваха около 220 състезатели от всички български клубове“, обобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Христов, председател и треньор на „Верея“ и организатор..

публикувано на 11.05.21 в 09:47

19 отличия за тежкоатлети от „Аполон“

19 медала общо в двете движения и двубоя спечелиха състезателите от старозагорския клуб „Аполон“ при участието си в Държавния личен шампионат по вдигане на тежести за всички възрасти в Хасково. При кадети до 15 години шампиони станаха Серкан..

публикувано на 10.05.21 в 15:58