„Берое“ приключи участие в първенството

Баскетболният „Берое“ гостува на „Балкан“ в Ботевград за трети мач от четвъртфиналните плейофи на първенството в НБЛ. Старозагорци претърпяха поражение с 67:82 точки и след 1:2 победи отпаднаха от участие в надпреварата. „Берое“ отново бе в осакатен състав. Отсъстваха Николай Стоянов, Костадин Лазаров и Кей Джей Фейгън. В игра се завърна капитанът Павел Маринов. В Ботевград гостите започнаха добре срещата и след 10 минути игра резултатът бе 22:18 в тяхна полза. Много силни 10 минути за „Балкан“ доведоха до обрат и на полувремето домакините водеха с 8 точки при резултат 41:33.  След почивката те продължиха за контролират събитията на полето и не допуснаха връщане на „Берое““ в мача. След 30 минути игра резултатът бе 61:50, а при последната сирена в края 82:67. Давонтей Джордан бе най-резултатен и отбеляза 20 токи за победителите. Също толкова записа и най-точният стрелец в този мач за „Берое“, Кейлъб Бишоп. След мача Любомир Минчев обяви, че повече няма да бъде наставник на „Берое“. Решението е било взето преди време, а не след последния мач. Специалистът бе начело на „Берое“ седем сезона и все още не е известно къде ще продължи кариерата си.

Слънчезар Цанков: Предстоят ни интересни битки на първенството в Хасково

Слънчезар Цанков е член на Управителния съвет на Българската федерация по бадминтон, а също е и председател на спортно-техническата комисия. От днес до неделя град Хасково ще е домакин на Републиканското първенство за юноши и девойки до 17 години. Главен..

публикувано на 07.05.21 в 09:33

"Розите" загубиха гостуването си в Смолян с 0:3

Съставът на ФК "Розова долина" Казанлък загуби гостуването си в Смолян на местния "Родопа" с 0:3 в отложена среща от Югоизточната "В" група на страната. Домакините бяха по-мотивирани и заслужено стигнаха до успеха. "Изиграхме добро първо полувреме и то бе..

публикувано на 07.05.21 в 09:18

Мариян Михалев стана девети в Европа

В руския курорт Сочи завърши Европейското първенство по скокове на батут. „Въпреки моето отсъствие се справихме успешно, това е най-доброто представяне в историята на нашия спорт у нас“, обобщи пред радио „Стара Загора“ Марияна Макулова, национален..

публикувано на 06.05.21 в 16:20

Илко Русев: И в момента се опитваме и водим разговори с български футболисти

"Има още 4 мача и теоретична възможност да преследваме четвъртото място. Затова следващият мач с "Арда" се очертава изключително важен. Той ще покаже дали ще преследваме подобно класиране или няма да имаме шанс за него". Това коментира в интервю за Радио..

публикувано на 05.05.21 в 14:51

ФК "Мини Марица изток" с убедителна победа у дома

Съставът на ФК "Мини Марица изток" Раднево победи с 6:1 тимът на "Локомотив" Тулово в отложен мач от областна група "Стара Загора". "Закономерно постигнахме успех, въпреки че започнахме слабо двубоя. Гостите поведоха още в самото начало, но след това нашия..

публикувано на 01.05.21 в 17:04

Силно представяне в скоковете на батут

В руския курорт Сочи се провежда Европейското първенство по сокове на батут. Българският отбор започна силно и зае четвърто място при младежите. „За първи път от създаването на федерацията през 1974 година имаме пълен отбор в тази възраст и той се..

публикувано на 30.04.21 в 17:56

"Розова долина" отстъпи при гостуването си с 2:3 в Несебър

Съставът на "Розова долина" Казанлък загуби гостуването си в Несебър на местния едноименен тим с 2:3 в пореден двубой от Югоизточната "В" група. Гостите имаха инициативата в началото на мача и поведоха, но куп съдийски отсъждания във вреда на казанлъчани..

публикувано на 30.04.21 в 11:44

„Берое“ стана четвърти в Балканската лига

Баскетболният „Берое“ приключи на четвърто място участието си в Балканската лига този сезон. В сблъсък за третото място в град Холон, Израел, старозагорци загубиха от израелския „Галил Гилбоа“ с 67:84 точки. Наставникът на „Берое“ Любомир Минчев..

публикувано на 29.04.21 в 20:51

Бойци от „Атила – Берое“ с шанс за евроучастия

Силен бе април за възпитаниците на старозагорския Боен Клуб „Атила - Берое“. В първите дни на месеца двама състезатели на клуба, Тони Танев и Божидар Йорданов, участваха в турнир по граплинг от най-силната верига за този стил в света ADCC. Тони..

публикувано на 28.04.21 в 16:15