Слънчезар Цанков: Предстоят ни интересни битки на първенството в Хасково

Слънчезар Цанков е член на Управителния съвет на Българската федерация по бадминтон, а също е и председател на спортно-техническата комисия. От днес до неделя град Хасково ще е домакин на Републиканското първенство за юноши и девойки до 17 години. Главен съдия на турнира ще бъде именно старозагорецът. "Очаква ни интересно състезание между много млади таланти при момчетата и момичетата до 17 години. Участие са заявили 80 състезатели от 15 центъра в страната. Днес са срещите от 1/16 и 1/8 финалите, в събота са четвъртфиналите и полуфиналите, а в неделя ще останат петте финала в отделните дисциплини. Определено предполагам, че предварително сочените за фаворити бадминтонисти ще доминират в това съревнование. В същото време искам да поздравя за европейската им титла на двойки-жени сестри Габриела и Стефани Стоеви, които в Киев бяха безапелационни над съперничките си. Сега им предстоят два силни турнира в Малайзия и Индонезия и оттам до голяма степен ще зависи дали ще бъдат сред поставените на Олимпиадата в Япония. Линда Зечири и Мария Мицова също се борят за квота в Токио и ги очакват поне 5 турнира, от които зависи ще успеят ли по пътя към Олимпиадата. Определено фаворити ще бъдат азиатските състезатели, но пък мисля едно достигане на сестри Стоеви до поне 1/4 финал в Япония би било голям успех", заяви Слънчезар Цанков.