Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Начален учител за мерките в класната стая

Снимка: БГНЕС

Най-важна е социализацията на децата и развиването на училищно поведение, затова учителите не са привърженици на онлайн обучението. Това коментира в ефира на Радио Стара Загора Мария Горчева – начален учител.  Ако по някаква причина не е посещавана детска градина, а предучилищна е посещавало, когато се появи Ковид, всъщност това дете не успява да изгради абсолютно никакви навици, което всъщност според мен е най-страшното нещо, коментира тя. Представете си ученик, който няма представа от учителски авторитет…

„Не е честно да поставят учителите на първа линия и да казват, че ако се ваксинираме, тогава няма да има дистанционно обучение. Не е честно да се поставят такива граници.

 Аз не познавам колега, който иска да се учи от разстояние. Въпреки старанието на всички учители материалът не може да се усвои така, както в класната стая. 20-30 процента са ваксинираните в образователната система, още толкова вече са преболедувалите коронавирусната инфекция.“

По отношение на носенето на маски от най-малките Мария Горчева коментира, че не при всички деца е възможно. Някои от учениците са в сградата по цял ден, разбира се има и излизане навън, но само когато времето го позволява. За децата от 1-ви и 2-ри клас е много трудно да издържат с маски дълго време. Плюс това има ученици със специални потребности и такива със заболявания, което не позволява носенето на маска.

"Относно тестването, аз като учител съм съгласна да ми бъде правен тест всяка седмица, но не съм сигурна колко ще проработи този метод при децата. Повечето родители са притеснени и не желаят децата им да бъдат тествани. Това стана ясно и след анкетите, които бяха пуснати миналата година. Отново от опита си през изминалата учебна година мога да кажа, че стоенето на един учител само на дъската е невъзможно, тъй като при малките ученици трябва да се обяснява, да се хваща ръчичката за да се покаже и редица други неща. При по-големите (след 3-ти клас) мерките са по-възможни. Миналата година децата дезинфекцираха постоянно чиновете си, проветряваха, имаше много високо ниво на хигиена.“  


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Таньо Брайков: Решенията на ВКС са окончателни и влезли в сила с обявяваното им

Вчерашното заседание на Общински съвет Стара Загора не играе положителна роля за репутацията на институцията. Такова мнение изрази в студиото на Радио Стара Загора бившият председател местния парламент Таньо Брайков. По думите му дори това, което..

публикувано на 26.04.24 в 17:25

Първи за годината Изпълнителен Комитет (ИК) на Европейска асоциация на тютюнопроизводителите се провежда в столицата

Развитието на тютюнопроизводството в Европа, актуалната ситуация, проблемите и предизвикателствата пред сектора се обсъждат на първия за годината Изпълнителен комитет (ИК) на Европейската асоциация на тютюнопроизводителите (UNITAB), в София. С цел..

публикувано на 26.04.24 в 12:30
Станчо Ставрев, кмет на община Тунджа.

Населението на община Тунджа се увеличава с предимно млади хора

С тържествена сесия на общинския съвет започна Празника на община Тунджа, който се отбелязва на 22 април.  На нея сс званието "Почетен гражданин на Община Тунджа" беше удостоен Атанас Мерджанов- народен представител  от ямболския избирателен..

публикувано на 22.04.24 в 11:17

Тодор Гондов: Манастирът на Григорий Синаит се е намирал до някогашното село Дупница в днешна Турция

" Много са предположенията за древната област Парория и манастирът на Свети Григорий Синаит. Първият исихастки манастир, който по нищо не е отстъпвал на подобните в "Метеора". Синаитският манастир е бил средище на много известни български светци, като..

публикувано на 19.04.24 в 11:44
Ангел Джамбазки

Джамбазки: Курсове по икебана за миньори - това бъдеще осигуриха за енергийната ни система управляващите в България

 „Интересът на българската енергетика не се защитава от българските евродепутати в Брюксел. Само двама сме там, с Андрей Слабаков, които говорим от години, че Зелената сделка оставя България без енергетика и съкращава работни места. Българските..

публикувано на 17.04.24 в 17:35

Феноменът "Ел Ниньо" отслабва, настъпва "Ла Ниня"

Пренос на топъл въздух от Северна Африка към Европа е причина за необичайно горещото време през последните дни у нас, съобщи Симеон Матев, доктор по климатология и автор в платформата „Климатека“. Той алармира за глобално затопляне с бързи темпове,..

публикувано на 15.04.24 в 12:35

Проф. Марин Добрев: В автентичния си вид от 30-те години Халите се оказаха най-подходящата сграда за Градска художествена галерия

„Всяко едно поколение в Стара Загора формира свое отношение и принос към културните сгради на Стара Загора и много ревниво ги пази“. Това каза по Радио Стара Загора културологът проф. Марин Добрев. В Световния ден на културата и опазване на..

публикувано на 15.04.24 в 11:56
https://www.facebook.com/photo/?fbid=387099837400706&set=a.253387987438559

Задава се „Dr. Rock Fest 2024"

Мнозина го познават като очен хирург, но освен медицината д-р Станимир Трошев има и друга голяма страст – музиката. Той е басист на групата “Led 7” и в ефира на Радио Стара Загора разказа за първите си трепети по рок музиката. Връщайки се назад..

публикувано на 13.04.24 в 15:10
Георги Вулджев

Икономист: Проблемът с фискалния резерв е преувеличен

К ато цяло се преувеличава проблемът с фискалния резерв. Тези пари по всяка вероятност ще бъдат възстановени в по-голямата си част до края на текущия месец. През април много често има плащания по държавния дълг или други текущи разходи и  в тази ситуация..

публикувано на 11.04.24 в 14:21

Липсата на държава в ромските махали е заплаха за националната сигурност

Голяма част от проблемите в ромските квартали, включително на инфраструктурата може да бъдат решени тогава, когато в кварталите се сложи ред и законност. Това коментира за Радио Стара Загора Ганчо Илиев, управител на сдружение „Свят без..

публикувано на 08.04.24 в 17:10