"Берое" с първа точка срещу "Арда"

"Берое" постигна първа точка срещу "Арда" в първенството след пет поредни загуби в предишните мачове. Старозагорци поведоха с гол на Омар Камара от дузпа през първата част, но през втората Жуниньо изравни с красиво попадение. С тази точка беройци вече заемат временното пето място в класирането с актив от 13 точки. В края на срещата част от зрителите на стадиона под "Аязмото" изпратиха старши треньора Петър Колев с викове "оставка".

Наставникът на "Берое" Петър Колев логично смени почти целия състав от разгромния успех в Казанлък за Купата във вторник. На вратата застана Генадий Ганев, пред него в отбрана действаха Стив Фуртадо, капитанът Александър Цветков, Омар Сако и Александър Василев, в центъра на терена стартираха Реян Даскалов, Серкан Юсеин и Абубакар Тунгара, по крилата атакуваха Омар Камара и Кийлън Лебон, а на върха на атаката застанаха Алиун Фал.

Преди началото на срещата голмайстор номер едно в историята на българския футболен елит Мартин Камбуров бе награден пред старозагорска публика от Община Стара Загора, БФС и ПФК "Берое" за страхотното си постижение от 254 гола, с което подобри дългогодишния рекорд на Петър Жеков.

И двата отбора започнаха активно срещата. Още във втората минута гостите от Кърджали достигнаха до корнер, след който капитанът Пламен Крумов засече в аут центрирането на Спас Делев. Беройци отговориха с многоходова атака, която завърши със слаб удар на Серкан Юсеин от удобна позиция право в ръцете на вратаря Иван Караджов. В осмата минута Кийлън Лебон центрира остро от фаул, Караджов обаче внимаваше и изби топката преди тя да стигне до играч на домакините.

След интересното начало последваха минути, в които играта се водеше предимно в средата на терена. Спас Делев за "Арда" и Реян Даскалов" за "Берое" пропиляха пряк свободни удари от изгодни позиции. Напрежението се покачи в 29-та минута, когато главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа в полза на "Берое". При центриране в наказателното поле стражът на гостите Караджов удари в рамото Алиун Фал. Решението на арбитъра бе потвърдено от системата ВАР, но това изнерви до краен предел Иван Караджов, който получи жълт картон. Няколко минути футболистите на "Арда" протестираха, но това не ги спаси от точния удар от 11 метра на Омар Камара за 1:0. До края на полувремето главното действащо лице бе Кийлън Лебон. Лявото крилото на старозагорци осъществи страхотен пробив в 43-та минута, който завърши с остро, но неточно центриране успоредно на противниковата врата. В даденото от съдията продължение Лебон засече подаване от Камара, но Караджов отрази удара му.

Второто полувреме също започна със силни минути за "Берое". Отново Лебон бе в центъра на събитията. В 48-та минута беройското крило проби отляво, центрира остро към Фал в наказателното поле, но нападателят не успя да засече. В 56-та Кийлън Лебон финтира бранител на гостите и от фронтална позиция стреля полувисоко, но Караджов изби. Малко след това Абубакар Тунгара се озова очи в очи с вратаря на тима от Кърджали, но също не успя да го преодолее. Постепенно "Арда" поизвравни играта и на няколко пъти се стигна до опасни центрирания пред беройския страж Генадий Ганев, но чистите положения липсваха. Беройци отговориха с далечни удари на Тунгара по земя, които не затрудниха Караджов. В 79-та минута дойде най-красивият футболен момент в мача. Влезлият като резерва за гостите Жуниньо отправи страхотен шут в левия ъгъл и не остави никакви шансове на Ганев, изравнявайки резултата. До последния съдийски сигнал и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но успяха да стигнат до изгодни ситуации за гол.

Следващият мач на "Берое" е точно след седмица от 19:45 ч. отново у дома срещу пловдивския "Локомотив".

"Берое" - "Арда" 1:1 Омар Камара 32 мин. дузпа; Жуниньо 79 мин.

"Берое": Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Александър Цветков - капитан, Омар Сако - 62 мин. - жълт картон, Александър Василев - 52 мин. жълт картон, Реян Даскалов, Серкан Юсеин( 84 мин. - Симеон Мечев), Абубакар Тунгара( 84 мин. - Мартин Камбуров), Омар Камара( 75 мин. - Даниел Генов), Кийлън Лебон( 90 мин. - Джуниет Али), Алиун Фал; старши треньор: Петър Колев

"Арда": Иван Караджов - 29 мин. жълт картон, Милен Желев, Пламен Крумов - капитан, Алекс Петков, Александър Георгиев, Милен Стоев( 61 мин. - Жуниор), Илия Юруков, Лъчезар Котев( 61 мин. - Румен Руменов), Спас Делев( 90 мин. - Атанас Зехиров), Иван Коконов( 67 мин. - Светослав Ковачев), Тонислав Йорданов; старши треньор: Георги Чиликов

Главен съдия: Иво Андрев