Георги Кирилов: Очаквам труден мач при гостуването в Чирпан

"Постигнахме трудна победа в отминалия кръг у дома над "Миньор" Раднево. Това бе един различен за нас мач в който ни бе трудно, а и тима на гостите изигра мача много правилно тактически. Затруднени бяхме, но е важно, че успяхме да вземем победата. При нас имаше отсъстващи играчи и изиграхме срещата с 12 футболисти. Дано в предстоящото ни гостуване в Чирпан отборът е в пълен състав и така ще можем да покажем максимума срещу един сериозен съперник, който като домакин е много силен. Ние сме аматьорски отбор и не винаги момчетата са на разположение за конкретен двубой. Освен това имаме и играчи с контузии. Дано за гостуването сега всички са готови. С оглед и на времето последните дни теренът ще е допълнителен плюс за домакинския състав, но това не бива да бъде оправдание за нас. Трябва правилно тактически да изиграем срещата, за да стигнем до победата", заяви за Радио Стара Загора Георги Кирилов, наставник на "Ботев" Гълъбово.

Мартин Камбуров вкара гол номер 253 и изравни рекорда на Петър Жеков

Познат герой прати "Берое" на 1/4 финал за Купата

"Берое" се класира за 1/4 финал в турнира за Купата на България. "Зелено-белите" победиха с 1:0 варненския "Черно море" като домакин и очакват следващия си съперник в надпреварата, който ще бъде определено на жребия утре. В герой за старозагорския тим..

публикувано на 27.10.21 в 20:50

„Берое“ срази „Ибър Рожае“

Баскетболният „Берое“ гостува на „Ибър Рожае“ и постигна победа с 96:76 точки. Срещата бе от турнира Балканска лига. Старозагорският отбор започна силно срещата, натрупа преднина и след 10 минути игра водеше с 27:21 точки. Втората четвърт бе..

публикувано на 27.10.21 в 20:31

Важно изпитание пред стрелците

За участие в държавното първенство по спортна стрелба в Търговище се готвят възпитаниците на старозагорския клуб „Августа 1992“. „Планираме при мъжете на „пистолет“ да участваме двама от клуба, другите по различни причини няма да успеят да..

публикувано на 27.10.21 в 14:59

Георги Кирилов: Надявам се и срещу тима на Крън да бъдем на висота

"Изиграхме добра среща със стойностен футбол срещу един от силните отбори в групата - "Мини Марица Изток" Раднево. Победихме с 3:0, като се възползвахме от своите положения. Нямаше с какво да се изненадаме, защото и двата отбора се познаваме..

публикувано на 26.10.21 в 15:42

24 медала за плувци от „Траяна“

Старозагорският клуб „Траяна“ бе домакин на 10-тото издание на турнира по плуване в памет на Руси Русев. В надпреварата по сините коридори на Плувния басейн се включиха 330 плувци от 37 български клуба. „Имаше запитвания и от чужди отбори, но..

публикувано на 26.10.21 в 10:29

„Берое“ загуби от „Сигал“

В пореден мач от Балканската лига баскетболният „Берое“ гостува на „Сигал“ Прищина и претърпя поражение с 61:83 точки. Първата част   на мача бе равностойна, а домакините водеха на полувремето с 5 точки при резултат 37:42. Силно заигра отборът на..

публикувано на 25.10.21 в 22:34

Второ място отборно за джудистите

Стара Загора бе домакин на традиционният турнир по джудо в памет на Недьо Ранчев, създател на спортовете джудо и самбо в града. Едноименният клуб организатор на проявата успя да спечели второ място в отборното класиране при юноши младша..

публикувано на 25.10.21 в 15:13

Атанас Апостолов: Надявам се още повече да подобряваме играта си

"Изиграхме нелош мач. Победихме с 4:1 гостите от Карнобат. Създаваме доста положения, за два мача вкарахме 6 попадения, което е добре. В същото време имам забележки относно играта в защита. Там на моменти допускаме твърде много неточности и това..

публикувано на 25.10.21 в 08:54

Вратар спаси ЦСКА-София от поражение в Стара Загора

"Берое" завърши при нулево равенство домакинството си срещу ЦСКА-София. През целия мач старозагорци имаха по-чистите положения за гол, но в герой за гостите се превърна вратарят Густаво Бусато. Наставникът на домакините Петър Колев избра да започне с..

публикувано на 24.10.21 в 20:50