Анастас Герджиков

Познат герой прати "Берое" на 1/4 финал за Купата

Мартин Камбуров вкара гол номер 253 и изравни рекорда на Петър Жеков
Снимка: Сайт на Берое

"Берое" се класира за 1/4 финал в турнира за Купата на България. "Зелено-белите" победиха с 1:0 варненския "Черно море" като домакин и очакват следващия си съперник в надпреварата, който ще бъде определено на жребия утре. В герой за старозагорския тим традиционно се превърна Мартин Камбуров, който отбеляза единствения гол в 67-та минута, секунди след появяването си на терена като резерва.

Петър Колев за втори пореден двубой започна с трима в отбрана. Пред вратаря Генадий Ганев застанаха капитанът Александър Цветков, Омар Сако и Камен Хаджиев, по фланговете действаха Стив Фуртадо и Александър Василев, двойка опорни халфове бяха Реян Даскалов и Симеон Мечев, в ролята на плеймейкър започна Абубакар Тунгара, а атаката бе водена от Кийлън Лебон и Кукула.

Съвсем очаквано с оглед турнирния си характер на двубоя, и двата тима започнаха предпазливо срещата. След 15-та минута имаше известна активизация, но нападателите и на двата отбора не успяха да създадат нищо опасно пред противниковите врати. До известна степен това се дължеше и на сигурната игра на двете отбрани. На няколко пъти играчите на "Берое" имаха добри условия при бързи атаки по фланговете, но липсваше класа при последния пас.

Втората част започна с отменен гол за гостите. Велислав Василев бе изведен зад отбраната на "Берое" и преодоля Генадий Ганев, но попадението правилно бе отменено поради засада. Последваха по-добри минути за беройци. В 65-та минута удар на Тунгара бе блокиран самоотвержено от Живко Атанасов. В този момент Петър Колев направи тройна смяна. На местата на Фуртадо, Тунгара и Кукула влязоха съответно Даниел Генов, Илиян Стефанов и Мартин Камбуров. Легендарният голмайстор не чака и секунда преди да порази вратата на Иван Дюлгеров. Веднага след смените Камбуров засече центрираната от ъглов удар топка, тя рикошира в тялото на Зе Гомеш и влетя в мрежата за 1:0.

След гола "моряците" опитаха да установят натиск, но играта им определено не спореше и заралии продължиха да бъдат по-опасни. На няколко пъти нападателите на домакините разиграха качествено в половината на варненци, но липсваше класа при решаващия удар. Най-важното обаче за всички, които обичат "Берое" бе, че тимът продължи за следващия етап на турнира.

В първенството на "Берое" предстои гостуване на шампиона "Лудогорец". Двубоят е предвиден за неделната вечер от 19 часа.

"Берое" - "Черно море" 1:0 Мартин Камбуров 67 мин.

"Берое": Генадий Ганев, Омар Сако, Александър Цветков - капитан - 81 мин. жълт картон, Камен Хаджиев, Стив Фуртадо( 66 мин. Даниел Генов), Реян Даскалов, Симеон Мечев( 89 мин. - Серкан Юсеин), Александър Василев - 36 мин. жълт картон, Абубакар Тунгара( 66 мин. - Илиян Стефанов), Кийлън Лебон( 91 мин. - Джуниет Али), Кукула( 66 мин. - Мартин Камбуров); старши треньор: Петър Колев

"Черно море": Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов( 89 мин. - Калин Георгиев), Васил Панайотов - капитан, Пабло Гарсия, Велислав Василев - 75 мин. жълт картон( 89 мин. - Мартин Милушев), Леандро Андраде( 21 мин. - Мартин Дичев), Родриго Енрике, Зе Гомеш( 77 мин. - Джеваро Непомусено); старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Ивайло Стоянов