Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

"Берое" загуби във Варна

"Берое" допусна загуба при гостуването си на "Черно море" с 0:1. Възпитаниците на Петър Колев показаха беззъба игра в атакуващ план и заслужено си тръгнаха с празни ръце от стадион "Тича". Старозагорци продължават да имат 21 точки в актива си и остават на шеста позиция в класирането, но преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Петър Колев стартира отново с Генадий Ганев на вратата, пред него действаше трио в отбрана в състав Александър Цветков, Омар Сако и Камен Хаджиев, по фланговете започнаха Джонатан Перейра и Александър Василев, в средата на терена оперираха Реян Даскалов и Абубакар Тунгара, а таранът Мартин Камбуров пред подпомаган в предни позиции от Даниел Генов и Кийлън Лебон.

Срещата започна с добро темпо. И двата отбора не губиха време в разузнаване и хвърлиха всички сили, за да стигнат до победата. Липсваха обаче идеите в офанзивен план, докато и двете отбрани действаха внимателно, което минимизира чистите положения пред двете врати. Беройци стигнаха още в началото до няколко корнера, при които обаче се получиха само разбърквания пред вратаря на домакините Иван Дюлгеров. Постепенно обаче "моряците" установиха по-траен контрол над топката и опитаха да натиснат опонента си. В 16-та минута Пабло Гарсия бе изведен на удобна позиция, но Генадий Ганев не му позволи да нанесе опасен удар. Десетина минути след това Ганев отрази опасен удар на Сердюк, а малко след това отново предотврати попадение в своята врата след удар на Димов, дошъл след корнер.

На почивката треньорът на "Берое" Петър Колев направи две промени. На местата на Реян Даскалов и Мартин Камбуров се появиха на терена Симеон Мечев и Омар Камара. Тези рокади обаче не промениха коренно картината на терена и "Черно море" остана малко по-активният отбор. Все пак в 64-та минута Джонатан Перейра засече дълго подаване на Александър Василев, но шутът му мина встрани от целта. В 74-та минута резултатът най-накрая бе открит. Велислав Василев се пребори с Мечев в половината на старозагорци, след което подаде надясно към Виктор Попов, десният бек на варненци показа страхотен поглед върху играта и центрира по земя към точката на дузпата, където Леандро Андраде разпечата Ганев, извеждайки "моряците" напред. До края на мача заралии пробваха нещо като натиск, но не затрудниха Дюлгеров и заслужено загубиха.

Следващият мач на "Берое" е насрочен за вторник, 30 ноември, от 17:30 ч. на стадиона под "Аязмото".

"Черно море" - "Берое" 1:0 Леандро Адраде 74 мин.

"Черно море": Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов( 65 мин. - Мартин Дичев), Даниел Димов - капитан - 49 мин. жълт картон, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде( 83 мин. - Зе Гомеш), Велислав Василев( 81 мин. - Джеваро Непомусено), Евгений Сердюк - 38 мин. жълт картон; старши треньор: Илиан Илиев

"Берое": Генадий Ганев, Александър Цветков, Омар Сако, Камен Хаджиев - 26 мин. жълт картон, Джонатан Перейра, Реян Даскалов( 46 мин. - Симеон Мечев), Абубакар Тунгара - 59 мин. жълт картон, Александър Василев - 24 мин. жълт картон, Даниел Генов, Кийлън Лебон( 87 мин. - Джунейт Али), Мартин Камбуров - капитан( 46 мин. - Омар Камара); старши треньор: Петър Колев

Главен съдия: Валентин Железов