"Берое" официално извън шестицата след рутинна загуба на "Армията"

"Берое" загуби с 0:1 при гостуването си на ЦСКА-София в мач от предпоследния кръг на редовния сезон в Първа лига. Беройци изиграха приличен мач, но не направиха достатъчно в атака, за да си тръгнат с нещо от двубоя. По този начин вече е сигурно, че старозагорският тим ще се бори за местата от седмо до десето в плейофите. Заралии имат 32 точки и заемат временната седма позиция в класирането.

Петър Хубчев не можеше да разчита на наказаните за тази среща Омар Камара и Абубакар Тунгара. По този начин за него не остана особено богат избор за титулярен състав. На вратата традиционно застана Генадий Ганев, карето в отбрана бе съставено от Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф, капитана Георги Динков и Джонатан Перейра, в средата на терена действаха Серкан Юсеин и Симеон Мечев, единственият нападател Алиун Фал бе подпомаган в предни позиции от Давиде Мариани, Кийлън Лебон и Даниел Генов.

Очаквано домакините бяха по-активни още от първите минути, но не стигаха до опасни ситуации пред беройската врата. Чак в 19-та минута Йоан Баи овладя центриране на Георги Йомов, финтира футболист на гостите, нагласи си топката на левия крак, но ъгълът му бе твърде малък, за да отбележи. Десетина минути след това Симеон Мечев стреля в стената след пряк свободен удар от прекрасна позиция. В края на полувремето двата тима се активизираха. В 43-та минута Жорди Кайседо стреля с глава, но извън вратата. Минутка след това успоредно подаване на Йоан Баи бе изчистен от беройската отбрана. След това последваха две хубави ситуации, които обаче играчите на Петър Хубчев пропуснаха. Идентични бързи атаки на старозагорци се притъпиха пред наказателното поле на домакините, но все пак се стигна до точни, но слаби удари по земя на Алиун Фал и Симеон Мечев бяха уловени от вратаря на ЦСКА-София Густаво Бусато.

Втората част започна с гол за домакините. В 53-та минута Иван Турицов проби отдясно, центрира по земя Жорди Кайседо, защитата на "Берое" проспа ситуацията и логично еквадорецът откри резултата. "Зелено-белите" отговориха с няколко разбърквания след фаулове и ъглови удари, но продължаваха да нямат решение на задачата, как да отбележат попадение. В 62-та минута наставникът на ЦСКА-София Стойчо Младенов бе изгонен от главния съдия Ивайло Стоянов след поредната груба вербална реакция на специалиста от село Плоски. Малко след това Кайседо бе изведен очи в очи с Ганев и го преодоля, но попадението бе отменено поради засада. Последваха минути, изпълнени с твърди влизания и няколко жълти картона за футболисти на столичани. В 81-та минута Карло Мухар влезе по изключително груб начин в краката на Давиде Мариани и закономерно бе изгонен. До края на срещата обаче играчите на Хубчев не направиха нищо в атакуващ план, а самият наставник извърши цели 3 смени в даденото от съдията продължение, при това при различни спирания на играта.

ЦСКА-София - "Берое" 1:0 Жорди Кайседо 53 мин.

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох - капитан, Томас Лам - 68 мин. жълт картон, Жеферсон - 54 мин. жълт картон, Федерико Варела( 77 мин. - Амос Юга), Карло Мухар - 81 мин. червен картон, Тибо Вион - 73 мин. жълт картон, Йоан Баи( 77 мин. - Янис Вилдсхут), Георги Йомов - 61 мин. жълт картон( 90 мин. - Греъм Кери), Жорди Кайседо( 85 мин. - Бисмарк Чарлс); старши треньор: Стойчо Младенов - 62 мин. червен картон

"Берое": Генадий Ганев, Стив Фуртадо - 3 мин. жълт картон( 88 мин. - Джуниет Али), Сиам Бен Юсеф, Георги Динков - капитан, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Симеон Мечев, Давиде Мариани( 90 мин. - Кевин Тапоко), Даниел Генов, Кийлън Лебон - 68 мин. жълт картон, Алиун Фал; старши треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Ивайло Стоянов