"Берое" спечели важна точка срещу ЦСКА 1948

"Берое" записа равенство 2:2 при визитата си на ЦСКА 1948 в среща от плейофите в първенството. Беройци на два пъти изоставаха в резултата, но с попадения на Симеон Мечев и Алиун Фал спечелиха много важна точка срещу пряк противник в битката за седмото място.

Петър Хубчев не можеше да разчита на един от основните си футболисти в лицето на Джонатан Перейра, който бе наказан. Неговото място в отбрана бе заето от Джуниет Али. Останалите в отбрана бяха Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф и капитанът Георги Динков, в средата на терена действаха Серкан Юсеин и Симеон Мечев, а зад централният нападател Алиун Фал играха Давиде Мариани, Даниел Генов и Абубакар Тунгара.

Двубоят започна равностойно с лек домакински превес, но без особено чисти ситуации и пред двете врати. Домакините стигнаха в 17-та минута до опасно разбъркване в наказателното поле, при което отбраната на беройци се справи. В 22-та минута Алиун Фал надигра бранител на "червените" в наказателното им поле, последва съприкосновение с вратаря на ЦСКА Даниел Наумов, но съдията Ивайло Ненков прецени да вдигне жълт картон за симулация на беройския нападател. В 30-та минута Галин Иванов стреля опасно от фронтална позиция, но Генадий Ганев бе на мястото си и изби. Няколко минути след това отново Ганев спаси старозагорци, след като пресече опасно подаване.

Развръзката в първото полувреме дойде в неговия край. Генадий Ганев не се намеси по най-добрия начин при едно центриране, топката попадна у Марио Топузов, който бе фаулиран от капитана на "Берое" Георги Динков. Арбитърът Ивайло Ненков не се поколеба и отсъди дузпа. Зад бялата точка застана бившият играч на "Берое" Александър Колев, който стреля силно и точно в горния ляв ъгъл, откривайки резултата.

Втората част също започна с домакинско преимущество, но този път гол падна във вратата на Даниел Наумов. В 55-та минута Симеон Мечев изравни със страхотен фронтален изстрел от около 25 метра. Буквално в ответната атака обаче ЦСКА 1948 отново бе на крилете на радостта. Ивайло Чочев получи подаване от Галин Иванов и той с елегантен удар с левия крак в далечния ъгъл направи резултата 2:1.

Задачата за играчите на Петър Хубчев стана още по-трудна десетина минути по-късно, когато Абубакар Тунгара получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Ангел Лясков. Първоначално Ивайло Ненков вдигна жълт картон на атакуващия футболист на беройци, но след консултация със системата ВАР го изгони.

Численото изоставане обаче не отчая старозагорци и те хвърлиха всички сили в търсене на изравнително попадение. В 80-та минута Реян Даскалов засече центриране в собственото си наказателно поле, топката полетя опасно към вратата, но гредата спаси столичани от автогол. Нямаше кой да ги спаси обаче в 90-та минута, когато Алиун Фал засече неспасяемо с глава центриране от фаул - 2:2. Попадението обаче бе под въпрос цели 5 минути, в които съдиите на системата за видео повторения гледаха ситуация. В крайна сметка обаче голът бе зачетен и "Берое" спечели много важна точка. Тя бе официализирана с решително спасяване на Генадий Ганев в последните секунди. С нея "зелено-белите" вече събират 38 и излизат с една пред днешния си съперник и пред "Локомотив" Пловдив в битката за седмото място, даващо право на участие в плейофа за Лига на конференциите. Именно срещу пловдивските "смърфове" е следващият мач на "Берое". Той е насрочен за петъчния 13 май от 20 часа на стадиона под "Аязмото".

ЦСКА 1948 - "Берое" 2:2 Александър Колев 44 мин., Ивайло Чочев 57 мин.; Симеон Мечев 55 мин., 90 мин. Алиун Фал

ЦСКА 1948: Даниел Наумов - капитан, Александър Александров, Симеон Петров, Реян Даскалов, Ангел Лясков( 81 мин. - Лазар Марин), Емил Мартинов( 20 мин. - жълт картон), Ивайло Чочев, Георги Русев( 81 мин. - Денислав Александров), Галин Иванов, Марио Топузов, Александър Колев - 52 мин. жълт картон( 75 мин. - Мартин Тошев); Треньор: Николай Киров

"Берое": Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков - капитан, Джуниет Али, Симеон Мечев, Серкан Юсеин( 78 мин. - Кевин Тапоко), Давиде Мариани( 87 мин. - Божидар Пенчев), Даниел Генов( 96 мин. - Христо Митев), Абубакар Тунгара - 67 мин. червен картон, Алиун Фал -  22 мин. жълт картон; Треньор: Петър Хубчев

Съдия: Ивайло Ненков