Минко Ангелов встъпи в длъжност като областен управител на област Хасково. Днес той прие поста от досегашния областен управител Катя Панева.
За мен е чест и отговорност за четвърти пореден път да поема поста областен управител на област Хасково, назначен от служебния кабинет на президента на България Румен Радев. Използвам случая да му благодаря за гласуваното доверие и като оценка за изпълняваните от мен ангажименти в предишните служебни правителства, бяха първите думи на Минко Ангелов.
Оттук нататък ви чака само работа. Това, което трябваше да бъде свършено, е свършено, лаконична бе Катя Панева, след което тя накратко запозна Минко Ангелов с предстоящите и текущи задачи. Той от своя страна й благодари.
Изключително важно е да върнем доверието в държавните институции и изборния процес. Хората трябва да разберат, че от техния глас зависи бъдещето на децата и внуците им и на България. Ще надграждаме постигнатото, но и ще бъдем безкомпромисни към порочни практики за контролиран и купен вот. Основният ни приоритет и задача е да организираме и проведем честни, прозрачни и професионални избори, категоричен бе новият областен управител на област Хасково.
Минко Ангелов е бил областен управител на Хасково в периода февруари – май 2017 г., както и в периода май 2021 г. – януари 2022 г. Бил е народен представител в 45-ото Народно събрание, както и зам.-кмет на община Хасково през 2012 г. – 2014 г. Притежава образователно-квалификационна степен „магистър“ от Висшия институт по хранителна и вкусова промишленост в гр. Пловдив.
Бедствено положение заради пожари обяви областният управител на Хасково Минко Ангелов за общините Харманли, Любимец и Свиленград. По думите на Ангелов положението е извън контрол. Той ще иска помощ от военните, очаква помощ и от пожарникари от други..
От четвъртък, 11 август, защитна маска за лице ще трябва да бъде носена, само когато гражданите се намират в лечебни заведения, аптеки, оптики, специализирани институции за предоставяне на социални услуги и в социални услуги от резидентен тип за деца и..
Във връзка с присъединяването на новоизградени технологични съоръжения към газопреносната мрежа на „Булгартрансгаз", считано от 07:00 ч. на 16 август (вторник) до 07:00 ч. на 19 август (петък) , държавният системен оператор „Булгартрансгаз“ ще..
4 къщи горят в с. Вълче поле, община Любимец. Това съобщиха от Пожарната в Хасково. На мястото са изпратени екипи, които гасят пожара. Гори край жп линията между Харманли и Свиленград . Изпратени са 6 екипа служители на Пожарната.
С два пожара се борят в момента ямболските огнеборци. Единият е в подножието на хълма „Боровец“ в рамките на града, където горят сухи треви и храсти, а другият между Ямбол и село Веселиново. От противопожарната служба в Ямбол уверяват, че към момента..
Община Стара Загора изпраща водоноска и 20 доброволци в помощ на пожарникарите, които вече няколко часа се борят с големия пожар в старозагорското село Пъстрово. Това обяви за Радио Стара Загора кметът на общината Живко Тодоров. Той каза..
В навечерието на Деня на българската независимост Стара Загора ще бъде домакин на Национална научна конференция под надслов "Културно-просветна и благотворителна дейност на Българската православна църква от Освобождението до средата на XX век" . Събитието..
Временно е затворен път I-5 Стара Загора-Казанлък, поради паднало дърво. Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР Стара Загора. Движението се осъществява по обходен маршрут : за леки автомобили - Стара..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net