Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Победа и загуба за беройската школа

Днес започна новият сезон в Елитните групи, а отборите от школата на „Берое“ бяха домакини на връстниците си от „Ботев“ (Пловдив), пише официалният сайт на клуба.

„Берое“ до 15 г. се наложи с 2:0 на старта, а успехът дойде напълно заслужено. В 17. минута Александър Димитров бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Жулиен Евтимов, който реализира за 1:0. Четири минути по-късно Александър Димитров изведе Денимир Димитров зад гърба на отбраната и играчът на „зелените“ се разписа за 2:0. До края на срещата и двата тима имаха шансове за ново попадение, но такова така и не падна. В следващия кръг момчетата на Тодор Станев гостуват на „Черно море“ във Варна, а двубоят е насрочен за 13 август.

„Берое“ до 17 г. допусна тежка загуба с 1:4 срещу „жълто-черните“. Гостите решиха срещата с две попадения в края на първата част и добавиха още едно в първата минута на второто полувреме. В 48. минута Валентин Желязков върна един гол, но крайният резултат бе оформен в 76. минута. В следващия кръг отборът също гостува на „Черно море“ на 13 август.

По публикацията работи: Десислав Тенев

Баскетболистките на "Берое" започват сезона с гостуване в София

Баскетболистките на "Берое Стара Загора" започват новия сезон в женското първенство с гостуване на столичния "Локомотив" . Това отреди тегленият днес жребий. Първият мач за сезона е планиран за 8 октомври, а седмица по-късно беройки приемат у дома..

публикувано на 28.09.22 в 16:46

Стара Загора посреща за осми път младите надежди на българската сабя

На 1 и 2 октомври, в зала „Иван Вазов“ сили ще премерят подрастващите български сабльори. В динамични и емоционални двубои ще бъдат определени носителите на „Купа Стара Загора“ във възрастите до 11, до 13 и до 15 години при момичетата и момчетата...

публикувано на 28.09.22 в 14:44

Ветерани бадминтонисти бяха наградени за успехите си на Европейското първенство

На пресконференция в Общиина Стара Загора бяха наградени четирима бадминтонисти ветерани, които участваха на Европейското първенство в Любляна, столица на Словения и завоюваха отличия. Лично заместник кметът на Община Стара Загора Красимира Чахова..

публикувано на 28.09.22 в 13:25

Петър Янков: Доволен съм от момчетата и желанието им в срещите до сега

"До момента изиграхме добри срещи и допуснахме само една загуба на терена с изкуствено покритие в Стара Загора от "Локомотив". Залагам на много млади момчета по на 17 и 18 години, а в тима има също 4-5 опитни играчи, които идват от Стара Загора...

публикувано на 28.09.22 в 10:13

Девора Аврамова с 11 място на състезание в Брашов

Девора Аврамова участва на състезание по шосейно бягане в Румъния през почивните дни. То се проведе на дистанция от 10 км. в град Брашов. Конкуренцията бе голяма и участваха силни бегачки от Кения и Етиопия. Състезателката на СКЛА "Берое" зае 11..

публикувано на 27.09.22 в 13:41

Ивелин Паскалев: Представихме се слабо и отстъпихме на "Сливен"

"Допуснахме загуба у дома в последния двубой от първенството на Югоизточната В група. Явно умората от мача с продължения за купата на страната със "Спартак" Плевен и загубата с дузпи оказаха влияние върху отбора. Първата част срещу сливналии..

публикувано на 27.09.22 в 12:46

Стара Загора ще е домакин на Държавно първенство по бадминтон за 11-годишни

"Приключи Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 15 години на остров Ибиса в Испания. Участваха четирима представители на нашата страна, от които и двама старозагорци. Това бяха Алтея Стоева и Теодор Митев . Стоева на единично..

публикувано на 27.09.22 в 11:56

"Берое" пусна в продажба билетите за мача с "Левски"

„ Берое“ пусна в продажба билетите за домакинството си на „Левски“ (София). Двубоят от 12 кръг на efbet Лига е насрочен за 3 октомври (понеделник) от 20 ч. на стадион „Берое“.  Цената на билета за мача в предварителната продажба за всички привърженици ще..

публикувано на 26.09.22 в 13:44

Резултати от беройската школа

„Берое“ 2 завърши при нулево равенство в домакинството си на „Борислав“ (Първомай) в двубой от 8 кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините имаха по-чистите положения по време на срещата, но гол така и не падна. Това бе първа точка за тима през този..

публикувано на 26.09.22 в 11:25

Дамян Цанев: Засега се движим по най-добрия начин в първенството

"Постигнахме победа над тима на "Верея 2" с 2:1 като гости в последния си двубой от областната група, игран в неделя в Стара Загора. Може би имаше леко подценяване на съперника, а и липсваха доста наши играчи по ред причини за този мач. Първата..

публикувано на 26.09.22 в 10:45