Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Пълен обзор на случилото се в Перник

Снимка: архив

"Берое" победи "Миньор" Перник с 2:0 като гост в мач от 1/8 финалите в турнира за Купата на България. По-горещо обаче бе по трибуните, където феновете от Перник нападнаха старозагорските привърженици с камъни, дървета, колове и раниха няколко фенове на "Берое". Много коли със старозагорска регистрация пък пострадаха след срещата на паркинга зад "Стадиона на мира".

Подробен разказ за случилото се вчера направиха присъствалите на стадиона Чавдар Златев и фенката на "Берое" Елена Янкова. Официалната позиция на ПФК "Берое" заяви изпълнителният директор на клуба Стелиян Попчев, а служителят в "Берое" Александър Мечев описа от първо лице събитията в началото на второто полувреме, когато самият той е пострадал от хвърлен камък.

В прикачения звуков файл може да чуете целия разговор в предаването "Спортен свят".

„Берое 2016“ загуби в Бургас

В среща от 13 кръг на първенството в Супер Волей Лигата „Берое 2016“ гостува на „Нефтохимик 2010“ в Бургас и загуби с 0:3 гейма. В отделните части 21:25, 10:25, 13:25 точки. В състава на старозагорския отбор липсваха диагоналът Спас Байрев и..

публикувано на 03.02.23 в 23:25
Снимка: beroe.bg

Без гол в последната контрола на "Берое"

„Берое“ и „Янтра“ (Габрово) не си отбелязаха гол в контролна среща помежду си, играна на Спортна база „Берое“. Това бе последна проверка за старозагорци преди подновяването на шампионата. Първата опасност в мача бе в 16-ата минута пред вратата на..

публикувано на 03.02.23 в 16:07

Сериозни изпитания пред стрелците

В неделя в София започва Държавното първенство по спортна стрелба. Надпреварата ще продължи до сряда. В четвъртък участниците ще почиват, а в петък започва много силния международен турнир „Гран При София“. Десет са представителите на старозагорския..

публикувано на 03.02.23 в 15:06

"Димитровград" и "Сливен" завършиха 1:1 в контролна среща

"Изиграхме поредната контрола преди старта на пролетния дял на първенството в Югоизточната В група. Срещата със "Сливен" завърши 1:1, като гостите първи поведоха в резултата, а моите футболисти стигнаха до изравнителен гол и двубоят завърши наравно...

публикувано на 02.02.23 в 13:16

Стара Загора става младежка столица на спорта през месец май

В спортния календар на Община Стара Загора за 2023 година ще има над 150 състезания и турнири по различните видове спорт, съобщи ресорният заместник кмет Красимира Чахова. Тя допълни, че при хубаво време началото ще бъде поставено още на 18-ти..

публикувано на 02.02.23 в 09:15

Нов успех постигна Николета Добрева

В София преди броени дни приключи кръг от Купа България по фехтовка. Старозагорският клуб „Железник“ се представи с две състезателки. В първия ден Николета Добрева участва във възраст до 15 години и завърши на седмо място. Във втория ден Милена..

публикувано на 01.02.23 в 16:09

Георги Кирилов: През пролетта се надявам да бъдем по-силни

"Стартираме подготовката на 6 февруари. На този етап е трудно да кажа още с колко футболисти ще започнем. Предвидили сме няколко контролни срещи. Първите две са сигурни, а те са на 11 февруари срещу "Мини Марица изток" и на 18 срещу "Свиленград 1921"...

публикувано на 01.02.23 в 10:11

Даниел Петров: Предстоят ни четири контролни срещи

"Започваме подготовката за пролетния полусезон в областна група "Стара Загора". В рамките на идващите четири поредни седмици сме планирали да изиграем по една контрола на седем дни. Съперници ще ни бъдат "Ботев" Гълъбово, "Марица" Симеоновград,..

публикувано на 31.01.23 в 15:47

„Берое“ не успя срещу ЦСКА

В среща от 18 кръг на НБЛ „Берое“ гостува на ЦСКА и претърпя поражение с 68:96 точки. Домакините започнаха силно срещата, поведоха и не допуснаха обрат до последната сирена. След 10 минути игра   те водеха с 10 точки в резултата, при 28:18 в тяхна..

публикувано на 30.01.23 в 21:46

„Берое 2016“ – "Дея спорт" 1:3 гейма

В среща от 12 кръг на първенството в Супер Волей Лигата „Берое 2016“ прие „Дея спорт“ Бургас. Двата отбора играха преди броени дни полуфинал в турнира за купата на България и тогава „Дея“ спечели. В спортна зала „Иван Вазов“ старозагорци поведоха в..

публикувано на 30.01.23 в 21:26