"Берое" загуби драматично от "Септември"

Снимка: Официален сайт на "Берое"

"Берое" допусна неочаквана загуба с 1:2 като домакин на "Септември" в среща от поредния кръг на Първа лига. Старозагорци водеха на почивката след попадение на Вини Трибуле, но допуснаха обрат през второто полувреме. В самия край на мача гол на Калоян Кръстев бе отменен.

Старши треньорът на "Берое" Николай Киров отново заложи на схема с трима бранители. Пред стража и нов капитан на отбора Иван Караджов застана трио в състав Зария Ламбулич, Макс Челич и Педро Енрике, по фланговете действаха Густаво Каскардо и Гомес Сана, опорни полузащитници традиционно бяха Серкан Юсеин и Симеон Мечев, а зад двамата нападатели Вини Трибуле и Тонислав Йорданов действаше плеймейкърът Божидар Пенчев.

Домакините от "Берое" започнаха по-активно срещата в търсене на първа победа за новата година. Въпреки натиска им обаче, чистите положения пред стража на гостите Димитър Шейтанов не бяха много. Още във втората минута играч на старозагорци засече с глава центриране, но Шейтанов отрази без проблем. В средата на полувремето два далечни неточни шута на Серкан и Мечев не намериха целта, а опасно центриране на Сана летеше право към мрежата, но Шейтанов внимаваше и изби. Около и след 30-та минута двубоят започна леко да се изнервя, което провокира арбитърът Радослав Гидженов да покаже жълти картони на футболисти от двата тима. Точно когато изглеждаше, че първата част ще завърши при нулево равенство, беройци организираха най-добрата си атака в 41-та минута, при която поведоха в резултата. Божидар Пенчев направи добър самостоятелен пробив, пусна пас наляво към Сана, който центрира по земя успоредно на голлинията, Вини Трибуле засече, топката рикошира в бранител на гостите и влезе във вратата за 1:0. През първите 45 минути и двамата треньори трябваше да извършат по една принудителна смяна. Серкан от "Берое" и Якубяк от "Септември" получиха травми и се наложи да бъдат заменени от Йоан Бауренски и Димитър Костадинов.

След почивката наставникът на гостите Светослав Петров направи още две промени Мартин Петков и Симеон Александров влязоха на местата на Атанас Кабов и Константин Чешмеджиев. Това определено раздвижи играта на столичани и те бяха по-активният отбор в началото на втората част. Усилията им бяха възнаградени в 54-та минута, когато Симеон Александров центрира в наказателното поле, където Димитър Костадинов се възползва от неразбирателство в беройската отбрана и с глава изравни резултата - 1:1.

Треньорът на "Берое" Николай Киров също потърси раздвижване в играта на своите възпитаници, като в игра се появиха Спас Георгиев и Калоян Кръстев. С течение на времето мачът стана двуостър, като и двата тима се опитваха да стигнат до вратата на противника, но липсваше точност при решаващия пас. След 70-та минута старозагорци взеха инициативата и на няколко пъти имаха шанс да отбележат второ попадение. Първо Симеон Мечев отправи опасен далечен изстрел, който премина близо до целта, а после Калоян Кръстев с глава не успя да отбележи. В 77-та минута Спас Георгиев с глава също не съумя да преодолее Шейтанов. И за да се спази традицията, когато не вкараш, да ти вкарат, столичани поведоха с 2:1 в 85-та минута. Гостите хванаха беройци на контраатака, Мартин Ачков навлезе в пеналта, пусна пас към Мартин Петков, който с много класен удар в далечния ъгъл вкара за 1:2.

Най-дискусионната ситуация в срещата дойде в самия край на редовното време. Беройци отнеха топката в средата на терена и осъществиха бърза атака, при която Сана подаде към Спас Георгиев, той би към вратата, но около голлинията футболистите на "Септември" избиха, след което Калоян Кръстев бе най-съобразителен и вкара топката в мрежата. След дълга консултация със системата ВАР обаче попадението бе отменено поради засада.

През дългото продължение на срещата гол не падна и по този начин "Берое" загуби, оставайки с 20 точки на 11-та позиция във временното класиране. В следващия кръг на 13 март, понеделник, от 17:30 часа "зелено-белите" гостуват на пловдивския "Локомотив".

"Берое" - "Септември" 1:2 Вини Трибуле 41 мин.; Димитър Костадинов 54 мин., Мартин Петков 85 мин.

"Берое": Иван Караджов, Зария Ламбулич( 53 мин. Спас Георгиев), Макс Челич, Педро Енрике, Густаво Каскардо, Серкан Юсеин( 32 мин. Йоан Бауренски), Симеон Мечев, Гомес Сана - 35 мин. жълт картон, Божидар Пенчев, Тонислав Йорданов( 53 мин. Калоян Кръстев), Вини Трибуле; старши треньор: Николай Киров

"Септември": Димитър Шейтанов, Иван Арсов, Асен Георгиев, Константин Чешмеджиев - 34 мин, жълт картон( 52 мин. Симеон Александров), Мартин Стоянов, Красимир Станоев( 52 мин. Айкут Рамадан), Себастиян Якубяк( 44 мин. Димитър Костадинов), Петър Чуич, Мартин Ачков, Атанас Кабов( 46 мин. Мартин Петков), Валентин Йосков; старши треньор: Светослав Петров

Главен съдия: Радослав Гидженов