Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Родени сме да творим добрини

Станимир Нанчев-СТЕНЛИ
Снимка: Мила Маринова

Станимир Нанчев - СТЕНЛИ е роден в Стара Загора, на 17 декември 1976 година, във времето на зимните приказки. Завършва Текстилното училище в Казанлък. Веднага след това започва работа в Родилното отделение на местната болница, като операционен санитар. Там прави първите стъпки във фризьорството, като подстригва всички колеги. Част от тях са негови клиенти и днес. Подкрепа им го насочва към кастинг за коафьор. Печели го. Състезанието се провежда в същия салон, където работи сега. В началото разпределя работните си ангажименти между болницата и салона. Избира да се посвети на фризьорството. Учи тънкостите на занаята при известния италиански коафьор Саверио Палма и паралелно с това развива...музикалните си дарби. Пее и композира от дете. С усмивка си спомня времето, когато залисан с музициране или изпълнение на класическо произведение е трябвало да отвори вратата на своя вокален педагог Петя Павлович и да помоли за извинение, че отново е закъснял за репетиция.

СТЕНЛИ има издадени 9 авторски албума. Десетият с името "Единствен", записан в Радио Стара Загора, предстои да излезе в светлите дни на Възкресение Христово

Казанлъшкият коафьор е познато име. Той е инициатор на много благотворителни кампании. Първата от тях, адресирана към жени с онкологични заболявания, започва на 8 март 2015 година, с мотото "Надеждата е красива". За отрицателно време регионалната инициатива се превръща в национална. Над 5000 са жените и децата получили перуки от фондацията му. Екипът на СТЕНЛИ е добре познат в Комплексния онкологичен център в Стара Загора. Осма година продължава сътрудничеството му с Асоциацията за превенция на рака "Промени живото си сега". Благодарение на добротворческите си инициативи, като "10 години по-млади", "Давам своята перука на теб", "Деца даряват коси на деца", "Фризьори с мисия" Станимир Нанчев е сред лицата на кампанията за успели казанлъчани "Аз успях, можеш и ти"

В Международния ден на детската книга Станимир Нанчев - СТЕНЛИ беше един от гостите в минутите на предаването "Моята неделя"

В прикачения звуков файл може да чуете къде записва историите от кампанията "Надеждата е красива" и кое го мотивира да твори добрини.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Яна Стоилова: Село Свежен е живата история на този район в Средногорието

Яна Стоилова е уредник на къщата-музей на полковник Владимир Серафимов в село Свежен, община Брезово, област Пловдив. Тя разказва за историята и някой интересни факти около това будно и красиво село, разположено по склоновете на Същинска Средна гора на..

публикувано на 04.02.25 в 13:19

Отегчението сред децата води до употреба на вейп, цигари и търсене на адреналин

Около 40 % от хората изпитват тревожни мисли , всеки ден.  Статистиката  за психичните разстройства  е стряскаща . Във времена на военни конфликти, политическа несигурност, галопираща инфлация, природни бедствия и забързано ежедневие все повече..

публикувано на 03.02.25 в 14:54

14 родни производители представиха България в един от най-старите търговски панаири за храни, напитки и селскостопански стоки

България взе участие за 34-ти път в най-голямото световно изложение за храни, напитки и селскостопански стоки - "Зелена седмица Берлин 2025". То се проведе от 17 до 26 януари в немската столица и събра участници от над 60 страни.  България взе..

публикувано на 30.01.25 в 15:17
Десислава Петкова - брокер агенция

Имотният пазар в Стара Загора през 2025г. – новото строителство в кварталите все по-предпочитано

Въпреки отчетения ръст през 2024г. с над 20% в цената на имотите в Стара Загора жилищата остават атрактивни и търсени от купувачите. Това коментира за Радио Стара Загора Десислава Петкова – брокер с дългогодишен стаж в агенция за недвижими имоти..

публикувано на 24.01.25 в 14:08
проф. Мартин Иванов

Забравяйки миналото, сме осъдени да го повторим

Днес , от 17.30, в зала №33 на РИМ-Стара Загора, е представянето на книгата "Бившите хора на концлагерна България" на проф. Мартин Иванов .  309 документални разкази  са събрани в страниците на изданието, писано в продължение на 12 години, с..

публикувано на 23.01.25 в 05:55
Любомир Аламанов

От предизборни заявки до поети ангажименти: Тръмп отново в Белия дом

В първата официална реч на 47-ия американски президент Доналд Тръмп чухме много от предизборните му заявки, казани вече като сериозно поети ангажименти, които той ще изпълни. Чуха се и много силни изказвания, които притесниха много хора. Всички с интерес,..

публикувано на 22.01.25 в 14:39

Какво да очаква IT браншът през 2025 г.?

По данни на Търговския регистър нови 450 компании в IT сектора са регистрирани у нас през миналата година. Сред тях има и големи чуждестранни фирми, които навлизат на българския пазар, каза председателят на Асоциация „IT Стара Загора“ Боряна Пейчева. Тя..

публикувано на 20.01.25 в 15:35
Мария Горчева в студиото на Радио Стара Загора

Мария Горчева: Необходима е оценка за дисциплината в училище

Предложение на Синдикат „Образование“ да се въведе оценка на дисциплината в училищата, която да е балообразуваща и обвързана с кандидатстването в университетите или за работа, ще бъде обсъдено на заседание на УС на ръководителите в системата на..

публикувано на 20.01.25 в 08:56

Владимир Петков: Нова Зеландия е прекрасно място, струва си да се посети

Владимир Петков е българин, който от над 20 години живее в Нова Зеландия. Той е завършил в образованието си в Корнел, САЩ , специалност микроикономика и след това започва работа в Уелингтън , столица на Нова Зеландия. Преподавател е в тамошния..

публикувано на 17.01.25 в 08:31
Стефан Шоселов

Без компенсации за високите цени на тока бизнеса е заплашен от фалити

Без подкрепата за бизнеса заради високите цени на електричеството на свободния пазар ще се стигне до фалити, а и до намаляване на приходите в държавната хазна. Това заяви за Радио Стара Загора Стефан Шоселов, бизнесмен и председател на..

публикувано на 15.01.25 в 09:31