"Берое" не успя да победи последния

"Берое" не завърши по най-добрия начин трудната за клуба 2023 година. В последния си мач за годината интернационалният състав в зелено-бяло завърши при нулево равенство домакинството си на последния в класирането тим на "Етър" Велико Търново.

Двубоят започна равностойно. И двата тима показаха желание за победа, въпреки студеното време. До чисти голови ситуации обаче не се стигаше. Беройци имаха няколко шанса от статични положения, но липсваше завършващият удар, като гостите се справяха с напрежението в наказателното си поле. "Болярите" чакаха своя шанс на контраатака, но също не успяха да се възползват и да застрашат сериозно беройския вратар Ачинели.

В края на полувремето "зелено-белите" натиснаха сериозно противника си и пропуснаха на няколко пъти да поведат в резултата. Първо Вини Трибуле прати топката над вратата след центриране на Еспиноса, а след това младият защитник Викторио Вълков засече опасно топката с глава след корнер, но капитанът на гостите Георги Ангелов изчисти преди кълбото да влезе в мрежата. "Виолетовите" отговориха с хубава атака, при която Мартин Моран вкара топката във вратата на "Берое", но попадението бе отменено поради засада. Най-красивото отиграване дойде в последните секунди на първото полувреме, когато Джани Политино напредна отдясно по беройската атака, хвърли пас към Сантиаго Годой в наказателното поле, нападателят стреля акробатично, но вратарят на гостите Мартин Величков отрази удара му.

Втората част започна с удар на Политино от домакините, който бе отразен от Мартин Величков. Последва 10-минутна пауза, в която футбол не се игра, заради запалените димки в зелено и виолетово от приятелските агитки на "Берое" и "Етър", които наблюдаваха мача рамо до рамо. След прекъсването футболните достойнства отстъпиха място на напрежението на терена, което доведе до няколко картона. В 75-та минута влезлият като резерва за старозагорския тим Сегундо Пачаме фаулира Кольо Станев от "Етър", при което получи веднага жълт картон. Главният съдия Никола Попов обаче беше привикан от арбитрите на системата ВАР Георги Кабаков и Димо Димов и след консултацията вдигна червен картон за Станев. Причината беше, че защитникът на великотърновци изрита стоя противник при падането си и закономерно беше изгонен.

Численото преимущество логично окрили беройци да бъдат по-активни в търсене на гола. В 79-та минута Вини Трибуле свали една висока топка с глава към връхлитащия Джани Политино, който обаче не уцели вратата. В 85-та минута отново комбинация между Трибуле и Политино завърши с неточен удар на последния от чиста позиция. Три минути след това отново Вини Трибуле беше в ролята на асистент, но този път Сантиаго Годой от изгодна позиция стреля, но шутът му бе блокиран от Георги Ангелов.

Дългото спиране на играта принуди съдията Никола Попов да даде цели 13 минути продължение, в които отново запалени димки спряха временно играта. Натискът на беройци пък водеше до чести разбърквания и напрежение в пеналта на "Етър", но всички удари на нападателите в зелено и бяло попадаха или в тялото на бранител на гостите, или не намираха очертанията на вратата. По този начин последният съдийки сигнал дойде при нулево равенство. С точката "Берое" финишира годината с 25 пункта и ще зимува на девета позиция в класирането.

"Берое" - "Етър" 0:0

"Берое": Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Рамос - капитан, Викторио Вълков - 81 мин. жълт картон, Енцо Еспиноса( 73 мин. - Жорди Говеа), Едвин Ласо, Стефан Гаврилов( 73 мин. - Сегундо Пачаме - 74 мин. жълт картон), Енцо Ойос, Вини Трибуле, Джани Политино - 74 мин. жълт картон, Сантиаго Годой; старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Етър: Мартин Величков, Кольо Станев - 76 мин. червен картон, Георги Ангелов - капитан, Крум Стоянов, Моузес Кандидус, Янко Ангелов, Мариян Иванов, Мартин Моран( 78 - Владислав Найденов), Георги Александров( 87 мин. - Димо Бакалов), Шахредин Букхолда( 90 мин. - Мартин Николов), Ивайло Димитров( 87 мин. - Ловре Кнежевич)

Главен съдия: Никола Попов