author: Иван Близнаков

Пешеходен маратон в Благоевград

Около  40 млади благоевградчани се включиха днес в инициатива по случай Световния ден на ходенето. Те стартираха в 11 часа с пешеходен маратон от началото на Алеята на здравето и финишираха в парк „Бачиново“. Спортната проява нямаше състезателен..

23.10.21 14:01 |

ФК „Пирин“ (Благоевград) привлече нидерландския вратар Ник Хенгелман

Ник Хенгелман е на мястото на освободения Петър Петров.  31-годишният страж e роден в „Гланербруг“ (Енсхеде) и започва своята кариера в отбора на „Твенте“. След това играе последователно в тимовете на „Хераклес“, „Апелдорн“, „Ахилес 29“, „Ос“, отново..

21.10.21 21:35 |

„Орлетата“ ликуваха под дъжда

При непрекъснат студен дъжд, в октомврийската вечер на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград,  „Пирин“ завоюва втората си победа за сезона в Първа лига – 3:1 срещу „Ботев“ (Враца). Домакините откриха резултата чрез Красимир Станоев в 37-ата минута..

16.10.21 11:44 |

Златното момиче на българската борба

Световната шампионка по борба в категория 59 кг от Осло Биляна Дудова, студентка в четвърти курс „Треньорски профил“ във факултет „Обществено здраве, здравни грижи и спорт“ към Югозападния университет „Неофит Рилски“ в Благоевград, дойде да се срещне..

14.10.21 13:16 |

Eдно е да искаш, друго е да можеш

В дербито от 12-я кръг на Югозападната футболна лига на стадион "Цар Самуил" в Петрич домакинът "Беласица" завърши 1:1 с гостуващия водач в класирането "Балкан" (Ботевград). Петричани доминираха през първото полувреме и успяха да поведат с гол на Валентин..

10.10.21 13:56 |

Студентка от ЮЗУ „Неофит Рилски“ е световна шампионка

Биляна Дудова стана световна шампионка по борба в категория до 59 кг. на шампионата в норвежката столица Осло. Тя победи с 6:4 точки японката Акие Ханай във финала и напълно заслужено се поздрави с титлата. Биляна Дудова е студентка четвърти курс в..

08.10.21 10:05 |

Ден на спортната младост на Благоевград

Съботният ден бе особено оживен  от емоции, скорост и надпревара в Спортния интернат в Благоевград. Докато  на изкуствения терен  момичетата на футболния „Пирин Лейдис“ провеждаха редовната си тренировка, на пистата около игрището  – с много..

02.10.21 16:42 |

ФK „ПИРИН“ с трудна адаптация

Неочаквано за своите привърженици, след 6 изиграни срещи в Първа футболна лига „Пирин“/Благоевград/ заема предпоследното 13-о място с едва 3 точки в актива си. За трудната адаптация в елита, споходилите го травми и наказания заради въображаеми расистки..

16.09.21 11:56 |

04.09.2021 г., 17:00 – 19:00, "Студио Спорт" с Иван Близнаков

Най-интересното от мачовете „Черноморец“ (Балчик) – „Миньор“ (Перник) и „Ямбол“ – „Струмска слава“ (Радомир) от  предварителния кръг за Купата на България по футбол.    Подробности и резултати от срещите в  шестия кръг на Югозападната футболна..

03.09.21 13:27 |

“Пирин“ стартира бурно, но логично загуби

В последен мач от  6-я кръг на Първа футболна лига наказаният да играе без публика „Пирин“ (Благоевград) претърпя очаквана домакинска загуба от шампиона „Лудогорец“. „Орлетата“  започнаха  с атаките от първия съдийски сигнал. В 3-ата минута дори..

30.08.21 09:35 |