"Лудогорец" с рутинна победа в Благоевград

Лудогорец спечели с 3:1 като гост срещу ОФК Пирин (Благоевград) в среща от десетия кръг на Първа професионална лига.

Шампионите контролираха изцяло развитието на двубоя на стадион "Христо Ботев" и се доближиха на само една точка зад временния лидер Левски.

Гостите поведоха в резултата още в седмата минута от дузпа, реализирана от Козмин Моци. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение в наказателното поле на вратаря Красимир Костов срещу Джонатан Кафу.

Само осем минути след това Пирин изравни. Тони Тасев центрира от корнер, Станислав Костов отклони с глава, след което Даниел Младенов също с глава прати топката неспасяемо в мрежата на Лудогорец.

Разградчани си върнаха аванса в резултата в 22-ата минута. Натанаел центрира отляво, Румен Сандев сбърка и остави топката на Джонатан Кафу, който от непосредствена близост с глава отново изведе даде преднина на гостите.

В 78-ата минута Александър Башлиев не успя да спре пробив на Джоди Лукоки и в опита си да попречи на съперника, прати топката от малък ъгъл във вратата, пазена от Костов.

След петия си пореден успех в Първа лига шампионите имат актив от 22 точки на второ място в класирането, докато Пирин е в средата на таблицата с 13 точки.

състави

Пирин: Красимир Костов, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Александър Башлиев, Антон Костадинов (85-Венцислав Бенгюзов), Орлин Старокин, Костадин Ничев, Димитър Благов (73-Владислав Златинов), Тони Тасев (89-Юлиян Попев), Даниел Младенов, Станислав Костов

Лудогорец: Владислав Стоянов, Козмин Моци, Хосе Паломино, Йордан Минев, Светослав Дяков (86-Лукас Саша), Вандерсон (83-Клаудио Кешерю), Абел Анисе, Върджил Мисиджан (69-Джоди Лукоки), Натанаел, Джонатан Кафу, Марселиньо