„Левски“ загуби контролата с „Виторул“ в Кипър

"Левски" загуби първата си контрола за годината

„Левски“ загуби с 1:2 от лидера в румънското футболно първенство „Виторул“ в първата си контролна среща от зимната подготовка, играта в Кипър.

Дебют за "сините" в двубоя направиха новите попълнения Амаду Сукуна и Давид Яблонски, както и каращият проби гръцки защитник Йоанис Скондрас.

„Виторул“ поведе още в 7-ата минута чрез Алекс Нимели. Либерийският нападател беше изведен в чиста позиция от дясно, напредна в пеналта и отблизо простреля Николай Кръстев със силен удар в близкия ъгъл.

11 минути по-късно румънците удвоиха аванса си. След изчистване от корнер топката попадна в краката на Флорин Пуреч, който с изстрел от 20 метра направи 2:0.

„Левски“ можеше да намали в средата на полувремето, но попадение на Георги Костадинов беше отменено заради засада.

След почивката софиянци заиграха по-добре и 4 минути преди края десният защитник Сашо Александров се разписа със страхотен удар от 25 метра в горния десен ъгъл на румънската врата.

"Сините" се завръщат в София в неделя, а два дни по-късно отново пътуват за Кипър за втория зимен лагер до 9 февруари, по време на който ще изиграят още пет проверки.