Румъния с второ злато на европейското първенство в Клуж

4

Румъния спечели втори златен медал на европейското първенство по спортна гимнастика, което завърши в Клуж. След титлата на легендарният Мариян Драулеску във финала на земя, днес Каталина Понор стъпи на европейския връх в този на греда. Една от най-титулуваните гимнастички в северната ни съседка стигна до златото с оценка от 14.566 точки. Втора завърши холандката Ейтора Торсдотир – 14.066 точки, а трета позиция беше заета отново от представителка на домакините - Лариса Андрея Йордаке -13.966 точки.

Във финала на земя при жените европейска шампионка стана рускинята Ангелина Мелникова с 14.100 точки, британката Елиса Дауни се окичи със сребро с резултат 14.066 точки. Холандката Торсдотирп взе второто си отличие – бронз с 13.700 точки.

При мъжете швейцарците Пабло Брегер и Оливер Хеги спечелиха златния и сребърния медал на висилка. Брегер получи оценка от 14.933 точки, а Хеги остана втори с 14.500 точки. Бронзът бе спечелен от руснака Давид Белявский с 14.366 точки.

Победителят в многобоя Олег Верняев спечели два медала във финалите. Украинецът взе злато на успоредка с оценка 15.466 точки и бронз на прескок с оценка 14.649 точки.

Лукас Даузер (Германия) остана със сребро на успоредка с оценка 15.366 точки, а на една десета зад него с бронз се окичи Никита Нагорний (Русия).

Златото на прескок бе спечелено от друг руснак - Артур Далалоян, който получи 14.993 точки за изпълнението си. Със среброто остана 36-годишният любимец на местната публика Мариан Драгулеску.