Хамес Родригес поведе „Байерн“ срещу „Шалке“

„Байерн“ надигра с 3:0 „Шалке“

Колумбийският полузащитник Хамес Родригес изигра първия си мач като титуляр за „Байерн“ по впечатляващ начин и беше основна фигура за успеха с 3:0 над „Шалке“ в среща от 5-ия кръг на Бундеслигата.

Хамес, който играе под наем от "Реал" (Мадрид), вкара второто попадение за баварците и участва в комбинацията, от която беше спечелена дузпа за 1:0.

Роберт Левандовски откри резултата в 25-ата минута от наказателния удар, който беше отсъден заради игра с ръка на Налдо след центриране на Хамес Родригес.

4 минути по-късно, след подаване на Корентен Толисо, Хамес се оказа свободен от опека в наказателното поле на вратаря Ралф Фаерман и го преодоля за 2:0.

В 75-ата минута той елиминира двама бранители, след това подаде на Артуро Видал, който беше точен за 3:0.

„Аугсбург“ продължава с впечатляващото си представяне, като победи у дома си с 1:0 участника в Шампионската лига „Лайпциг“.

Единственият гол падна още в 4-тата минута, когато Михаел Грегорич завърши точно една контраатака.

В други два мача „Борусия“ (Мьонхенгладбах) победи „Щутгарт“ с 2:0, а „Волфсбург“ и „Вердер“ завършиха 1:1.