от 15.00 часа

„Марица“ стартира с труден успех за Купа Пловдив

"Марица" започна с победа за Купа Пловдив
Снимка: CEV

Марица“ победи трудно румънския „Динамо“ (Букурещ) с 3:2 гейма в първия си мач от международния турнир по волейбол за жени за Купа Пловдив.

Въпреки осемте точки от Кремена Каменова в първия гейм, българският шампион успя да поддържа равновесието само до първото техническо прекъсване.

С по-добра защита и по-резултатно нападение „Динамо“ наложи превес и спечели частта с убедителното 25:17.

Във втория гейм се разигра разпределителката Кристина Чешляр, а Десислава Николова бе неудържима в атака, като нашите спечелиха с 25:15.

Превъзходната игра на румънската разпределителка Бианка Пашка и многото брак в играта на "жълто-сините" в третия гейм отново наклониха везните в полза на румънките, който победиха на 16 точки.

„Марица“ взе четвъртия гейм с 25:16, а в тайбрека спечели с 15:11.

В другата среща гръцкият „Олимпиакос“ (Пирея) надигра румънския КСМ „Букурещ“ с 3:1 гейма.

Днес „Динамо“ излиза срещу „Олимпиакос“, а от 18 часа „Марица“ ще мери сили с турския „Бурса“.