Перу е последният финалист на Световното първенство по футбол в Русия

Перу
Снимка: Marca

Перу е последният финалист на Световното първенство по футбол в Русия. Южноамериканският отбор победи Нова Зеландия с 2:0 в среща-реванш от междуконтиненталния бараж и си гарантира участие на Мондиала. В първия мач двата отбора завършиха 0:0, но на реванша в Лима перуанците заслужиха победата.

Перу поведе с гол на Фарфан в 27-а минута. Нападателят получи пас в наказателното поле от Куева и завърши контраатаката с мощен шут под гредата. След почивката новозеландците взеха инициативата, но не успяха да преодолеят защитата на домакините. Перу подпечата визите за Русия в 64-а минута, когато след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле, най-съобразителен бе Кристиан Рамос, който за втори път прати топката в мрежата на гостите.

Перу се класира за първи път на световно първенство от 1982 година насам. Жребият за групите на Мондиала ще се тегли на 1 декември в Москва.