"Пирин" и Благой Макенджиев се разделиха по взаимно съгласие

Благой Макенджиев
Снимка: Архив

Вратарят Благой Макенджиев вече не е състезател на футболния "Пирин" (Благоевград), съобщиха от клуба. Двете страни се разделят по взаимно съгласие, след като още при подписването на договора си Макенджиев имаше изискване да не бъде спиран при евентуална възможност да заиграе в друг клуб при по-добри финансови възможности. Той игра без смяна във всичките 20 мача за благоевградчани в елита през есента, като в седем от тях не допусна гол.

"Пирин" благодари на вратаря за сериозния принос, който имаше за отличното представяне на отбора през календарната 2017 година, когато с добрите си игри допринесе за запазването на мястото на тима в Първа лига. Интерес към 29-годишния Макенджиев има от "ЦСКА-София" и "Черно море".

Радомир Найденов, Мартин Димитров, Ирена Пачова и Кристина Стамова

България с два финала в синхроните при юношите на световното първенство

България има финалисти в синхронните скокове на световното първенство по скокове на батут тук в Санкт Петербург. Радомир Найденов и Мартин Димитров ще се борят за отличията при юношите, след като заеха второто място в квалификацията с оценка от 45.480 точки. Талантливите ни състезатели бяха изпреварени само от представителите на домакините..

публикувано на 16.11.18 в 16:44
Алекс Влаар

Българските бадминтонисти на полуфинал в Дъблин

Димитър Янакиев и Алекс Влаар се класираха за полуфиналите на двойки мъже на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 10 хиляди долара. Българите победиха Якуб Битман и Матей Хубачек (Чехия) с 11:21, 21:18, 21:18 за 41 минути. Янакиев и Влаар поведоха с 16:12 във втория гейм и не изпуснаха преднината си до края, а в третата..

публикувано на 16.11.18 в 16:18

Япония и Венецуела завършиха наравно

Отборите на Япония и Венецуела завършиха 1:1 в контролна футболна среща, играна на стадиона в Оита. Хироки Сакаи откри резултата в полза на домакините в 40-а минута с първия си гол с националната фланелка, но венецуелците изравниха 9 минути преди края след точно изпълнена дузпа от капитана Томас Ринкон. Равенството прекъсна серията от три поредни победи..

публикувано на 16.11.18 в 15:41
Габриел Донев

Габриел Донев приключи в Турция

Българинът Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.  На единично тръгналият от квалификациите Донев загуби от шестия поставен Ник Разборшек от Словения с 1:6, 6:3, 4:6 за 2:15 часа. Българинът успя да навакса пасив от..

публикувано на 16.11.18 в 15:13

Петър Стойчев тренира в Магелановия проток за Антарктида

Броени часове остават до тръгването на специалния кораб от Пунта Аренас (Чили) до Антарктида за първото историческо организирано състезание по плуване в ледените води на Седмия континент. Петър Стойчев заедно с още 15 плувци от 9 държави са в готовност за заминаване и вчера за последно направиха тренировка в Магелановия проток, като температурата на..

публикувано на 16.11.18 в 15:05
Ани Вангелова

Ани Вангелова шампионка на двойки

Българката Ани Вангелова спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставените под номер 3 Вангелова и Анна Яковлева (Русия) триумфираха без игра след отказ на съперничките им на финала Мери Клос и Кими Гуерин (САЩ). 25-годишната левичарка от София спечели трета титла при..

публикувано на 16.11.18 в 14:10
Георги Петков

Георги Петков ще постави рекорд в Никозия

Селекционерът на националния отбор на България по футбол Петър Хубчев почти сигурно ще гласува доверие за мача срещу Кипър довечера в Никозия на Георги Петков да застане на вратата. Ако това стане факт, стражът на „Славия“ ще стане най-възрастният национал в историята със своите  42 години и 8 месеца. Петков дебютира за „А“ отбора през 1998-а..

публикувано на 16.11.18 в 14:03