„Бетис“ не пусна гол почти час срещу „Барселона“, после отнесе 5

Лионел Меси вкара два гола

Отборът на „Бетис“ удържа почти час натиска на „Барселона“, но гол на Иван Ракитич в 59-ата минута отвори широко вратите пред каталунците и те спечелиха с 5:0 като гости в мача от 20-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така „Барселона“ има 54 точки и води с 11 пред втория „Атлетико“ (Мадрид) и с 19 пред шампиона „Реал“ (Мадрид).

Лионел Меси реализира втория гол за „Барселона“ в 64-тата минута, след като бе изведен очи в очи с вратаря на „Бетис“ Адан, а пет минути по-късно Луис Суарес покачи на 3:0 с удар от воле от около десетина метра.

„Барселона“  поведе с 4:0 в 80-ата минута, когато Меси реализира втория си гол след самостоятелен пробив, а в 90-ата минута Луис Суарес оформи крайното 5:0, след като Меси отне топката в средата на терена, събра четирима защитници около себе си и подаде към непокрития уругваец, който с мощен шут с десния крак не остави шансове на Адан. Поражението остави „Бетис“ на 10-о място в класирането в Ла Лига с 27 точки.

В друг мач от кръга „Реал“ (Сосиедад) загуби от „Селта“ с 1:2.