Волейболистките на „Марица“ завършиха без загуба

Снимка: СЕВ

Отборът на „Марица“ (Пловдив) приключи редовния сезон в първенството ни по волейбол при жените без загуба. В последния си мач шампионките завоюваха 12-ата си поредна победа от началото на първенството, като надиграха при гостуването „Раковски“ (Димитровград) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) в отложена среща от 12-ия кръг. Така пловдивчанки завършиха редовния сезон като лидер в класирането и вече са в очакване на полуфиналния си съперник, защото пропускат четвъртфиналите. Причината е, че в първенството има само 7 отбора, а в плейофите първият тим играе срещу осмия.

„Марица“ завършва с 35 точки актив - с една по-малко от максимално възможните 36. Следващите четири отбора във временното класиране – „Берое“ (Стара Загора), ЦСКА, „Левски“ и „Раковски“, имат да изиграят по още два мача до края на редовния сезон, който приключва на 1 март. Двата от тях, които завършат на четвърто и пето място, ще се срещнат в четвъртфинален плейоф на 7, 9 и евентуално 11 март, за да определят съперника на пловдивчанки за полуфиналната серия, която трябва да се състои 14, 17 и евентуално 20 март.