"Реал" (Мадрид) и "Ливърпул" се класираха за 1/4-финалите на Шампионската лига

Футболистите на "Реал" (Мадрид) и "Ливърпул" се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига на Европа. В осминафинали-реванши от най-комерсиалния клубен турнир на Стария континент, "Реал" (Мадрид) победи "Пари Сен Жермен" и като гост - този път с 2:1. Головете за испанците отбелязаха Кристиано Роналдо в 52-ата и Каземиро в 80-ата минута, а за домакините точен в 71-ата бе Единсон Кавани. Решаваща роля за загубата на парижани изигра и червения картон на Марко Верати в 66-ата минута за невъздържана проява срещу германския съдия Феликс Брих.

В другия мач "Ливърпул" и "Порто" не успяха да се победят на "Анфийлд" и приключиха 0:0. Домакините, които излязоха с доста променен състав, си бяха осигурили крайния успех още в първата среща в Португалия, която спечелиха с 5:0.

В сряда ще бъдат изиграни още два мача-реванш от осминафиналите: "Тотнъм" - "Ювентус" (2:2 в първия мач), и "Манчестър Сити" - "Базел" (4:0 преди седмица).