Григор Димитров започна с победа сезона на клей

Първата ракета на България в тениса Григор Димитров откри с победа сезона на червени кортове.

На „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло на двойки той и Давид Гофен от Белгия отстраниха французите Адриан Манарино и Фабрис Мартен със 7:6(3), 6:2.

Димитров и Гофен загубиха първите три гейма в двубоя, но след това успяха да върнат пробива за 3:4. Стигна се до тайбрек, в който българинът и белгиецът бяха по-стабилните и го спечелиха.

Григор и Давид пробиха за 2:0 на втората част. В последния гейм на двубоя те стигнаха до мачбол при сервис на съперниците и белгиецът го реализира със смаш на мрежата.

На осминафиналите Димитров и Гофен се изправят срещу специалистите на двойки Иван Додиг (Хърватия) и Раджийв Рам (САЩ).

На единично Григор започва участието си утре. Четвъртият поставен в схемата българин ще играе срещу победителя от мача между Паоло Лоренци и Пиер-Юг Ербер. Срещата е трета в програмата на централния корт и ще започне около 15 часа наше време.

1 десета лиши Антон Ризов от финал на световната купа по спортна стрелба в Корея

Антон Ризов завърши на девето място в дисциплината 10 метра пушка в състезанието от Световната купа по спортна стрелба в Чануон (Република Корея). 1 десета от точката лиши българинът от участие във финала, след като завърши квалификацията с 626.9 точки.   Победител с нов световен рекорд във финала от 251.2 точки стана европейският..

публикувано на 22.04.18 в 11:40

Даниел Станоев е носител на сребърния пояс на Световния боксов съвет

Данаил Станоев спечели сребърния пояс на Световния боксов съвет (WBC) и континенталната титла   на славянските народи (WBC CISBB) в категория суперперо 59 килограма. В 10-рундов мач българинът победи Евгени Алейник (Беларус) на гала-вечер в зала "Овергаз Арена" с 3:0 съдийски гласа. Това е 11-а победа в професионалната кариера на 30-годишния..

публикувано на 22.04.18 в 11:04
Теодор Салпаров, Тодор Алексиев и Николай Учиков с победи в Бразилия

Николай Учиков спечели волейболната купа на Гърция

Николай Учиков спечели купата на Гърция по волейбол. Българинът беше най-резултатен при категоричната победа на ПАОК (Солун) над „Ираклис“ с 3:0 гейма, в отделните части 25:18, 25:16, 25:18 точки във финала игран във Фалираки на остров Родос. Националът ни завърши с 23 точки, а ПАОК за втори път в историята си спечели трофея след 2015..

публикувано на 22.04.18 в 10:58

Боряна Калейн с бронзов медал във финала с обръч в Ташкент

Боряна Калейн спечели бронзов медал във финала с обръч в кръга от световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Възпитаничката на Мариана Памукова изигра отлично съчетанието си, получи 10.500 точки за трудност и 8.450 точки за изпълнение и с резултат от 18.950 се качи на почетната стълбичка. Във финала с топка Невяна..

публикувано на 22.04.18 в 10:42
Отборът на Тихоокеанската дивизия спечели мача на звездите в НХЛ

„Тампа Бей“ продължава напред в НХЛ

Победителят в Източната конференция от редовния сезон „Тампа Бей“ се наложи с 3:1 над гостуващия „Ню Джърси“ и спечели серията с 4:1 победи, за да се класира за втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига. 19-годишният Михаил Сергачов откри резултата в 8:07 минута и стана най-младият играч с гол в елиминациите в клубната история, а..

публикувано на 22.04.18 в 09:53

„Ню Орлиънс“ е във втори кръг в НБА

„Ню Орлиънс“ се наложи над гостуващия „Портланд“ със 131:123 и спечели серията с 4:0 победи, за да се класира за втория кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Антъни Дейвис реализира рекордните в кариерата си в мач от елиминациите 47 точки, 33 от които през второто полувреме, като добави и 11 борби, а..

публикувано на 22.04.18 в 09:48

„Барселона“ спечели 30-и трофей от турнира за Купата на Краля

„Барселона“ победи „Севиля“ с 5:0 и спечели за 30-ти рекорден път трофея в турнира за Купата на Краля. „Каталунците“ триумфираха в надпреварата за четвърта поредна година, а това е постигано преди това от само още два тима – „Реал Мадрид“ (от 1905 до 1908 година, общо 19 трофея) и „Атлетик Билбао“ (от 1930 до 1933 година, общо 23 трофея)...

публикувано на 22.04.18 в 08:23