от 07.00 часа

Григор Димитров тръгна с трисетова победа

Григор Димитров в края на втория сет срещу Пиер-Юг Ербер на турнира в Монте Карло.

Четвъртият поставен в схемата на „Мастърс 1000“ турнира в Монте Карло Григор Димитров се класира за третия кръг.

Българинът победи тръгналия от квалификациите Пиер-Юг Ербер от Франция с 3:6, 6:2, 6:4 след час и 50 минути игра.

Димитров беше подкрепян от трибуните от майка си Мария и леля си, както и от група фенове с наш трибагреник.
В първата част Григор допускаше много грешки. Ербер го проби за 2:1 и в заключителния гейм.

Хасковлията се преобрази във втория сет. Набързо Димитров поведе с 5:2 с два брейка и след това сервираше за частта. Той я спечели с гейм на нула.

В заключителната част спортист №1 на България проби в петия гейм, но за съжаление тутакси допусна той да бъде върнат за 3:3. Това амбицира Гришо и той веднага постигна нов брейк, а след това и затвърди. При 5:4 26-годишният Димитров сервираше за спечелване на срещата. Поведе с 40:0 и реализира още първия.

Петият в света Григор постигна 2 аса, но направи и 4 двойни грешки. Той вкара 56 процента първи сервис и спечели 75 процента от точките при разиграването му. Направи 23 печеливши удари срещу 29 непредизвикани грешки.

В третия кръг българинът очаква в четвъртък победителя от утрешния мач между германеца Филип Колшрайбер и испанеца Алберт Рамос.