Първа загуба за „Голдън Стейт“ в плейофите

Янис Антетокумбо (вдясно) вкара победния кош за "Милуоки"

Аржентинецът Ману Джинобили вкара десет от общо 16-те си точки в последната четвъртина и “Сан Антонио“ победи шампиона „Голдън Стейт“ със 103:90 в мач от плейофите на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

По този начин „Спърс“ записаха първа победа в серията и намалиха изоставането си до 1-3, но следващият мач в Оукланд може да бъде последен за сезона им.

Ламаркъс Олдридж беше най-полезен за „Сан Антонио“ с 22 точки и десет спечелени борби, а Джинобили, който все още не е решил дали ще играе 17-и сезон в НБА, довърши гостите с отлична последна част. „Шпорите“ бяха отново без треньора си Грег Попович, чиято съпруга Ерин почина в сряда след дълго боледуване.

Кевин Дюрант отбеляза 34 точки и спечели 13 борби за „Уориърс“, които ще бъдат домакини на петия мач във вторник.

Леброн Джеймс отбеляза 32 точки за победата на „Кливланд“ със 104:100 срещу „Индиана“, с което „Кавалиърс“ изравниха серията срещу „Пейсърс“ след четвъртия мач. Джеймс добави 13 борби и седем асистенции в стотния плейофен мач в кариерата си с 30 или повече точки.

Янис Антетокумбо вкара победния кош и общо 27 точки за успеха на „Милуоки“ със 104:102 срещу „Бостън“, с което „Бъкс“ изравниха серията на 2-2 победи. Маркъс Морис пропусна стрелба със сирената, а неговият съотборник Джейлън Браунс отбеляза 34 точки за „Селтикс“.

„Вашингтон“ изравни серията срещу „Торонто“ в четвъртия мач, след като спечели със 106:98.