Саймън Йейтс доминира и в 11-ия етап на Джирото

Саймън Йейтс

Британецът Саймън Йейтс спечели 11-ия етап на колоездачната обиколка на Италия и с това увеличи с още две секунди преднината си на върха в генералното класиране пред преследвача Том Дюмулен от Холандия.

Йейтс триумфира в 156-километровия етап от Асиси до Осимо, като изпревари във финалните метри основния си съперник Дюмулен, който завърши втори, и италианеца Давиде Формоло, който остана трети.

Етапното време на Йейтс бе 3:25:53 часа, докато Дюмулен изостана с две секунди от него, а Формоло с пет, а тримата получиха и времеви бонус от 10, 6 и 4 секунди съответно за мястото си на почетната стълбичка.

Така след преполовяването на 101-вото издание на Джирото 25-годишният Йейтс запазва розовата фланелка на лидер с общо време 47 часа, 8 минути и 21 секунди, като има преднина от 47 секунди пред Дюмулен и 1 минути и 4 секунди пред третия Тибо Пино (Франция), който днес остана едва седми.

Смятаният от мнозина за фаворит и четирикратен победител в обиколката на Франция британец Крис Фрум е 12-ти в генералното класиране на цели 3 минути и 20 секунди зад сънародника си Йейтс.

Лионел Меси вкара два гола

Меси спечели Златната обувка на Европа

Лионел Меси спечели рекордна пета Златна обувка за голмайстор номер 1 на Европа за сезона. Нападателят на „Барселона“ завърши с 34 гола в 36 шампионатни мача в Ла Лига, което му донесе 68 точки за престижната награда. Другият претендент за Златната обувка - Мохамед Салах от „Ливърпул“, остана втори с 32 гола в английската Висша лига и 62..

публикувано на 21.05.18 в 09:43

Баскетболистите на „Реал“ за десета път спечелиха Евролигата

Отборът на „Реал“ (Мадрид) победи „Фенербахче“ с 85:80 на финала в Белград и спечели баскетболната Евролига за мъже за десети път. Старши треньорът на „Реал“ - Пабло Ласо, изведе испанския гранд за втори път до трофея, след като стори същото и през сезон 2014/15. В препълнената „Арена“ в Белград най-резултатен в мача бе италианското крило..

публикувано на 21.05.18 в 09:35
Шведите спечелиха втора поредна световна титла

Швеция защити световната си титла в хокей

Отборът на Швеция защити световната си титла по хокей на лед. На финала в Копенхаген скандинавците победиха трудно с 3:2 след наказателни удари състава на Швейцария.  Двата отбора завършиха наравно 2:2 в редовното време и продълженията, а шведският вратар Андерш Нилсон спаси три дузпи на швейцарците. Швейцарският тим взе преднина в..

публикувано на 21.05.18 в 09:23

„Левски“ си осигури бараж за Лига Европа срещу „Черно море“, а ЦСКА-София победи „Берое“

„Левски“ победи с 2:0 „Верея“ и си осигури място в баража за Лига Европа, където съперник на "сините" ще бъде „Черно море“. И двете попадения на „Трейс Арена“ паднаха след почивката и бяха дело на бразилеца Паулиньо. Крилото на столичани откри резултата в 60-ата минута, а 12 по-късно оформи и крайното 2:0 . Стоян Колев - треньор на "Верея:..

публикувано на 20.05.18 в 22:15

Рафаел Надал с рекордна осма титла от турнира в Рим

Рафаел Надал спечели титлата на тенис турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд над 5 милиона евро и се върна на върха в световната ранглиста измествайки Роджър Федерер (Швейцария). Във финала испанецът записа трудна победа над защитаващия титлата си от миналата година Александър Зверев (Германия) с 6:1, 1:6, 6:3...

публикувано на 20.05.18 в 21:47

Синът на Армен Назарян – Едмонд, с европейска титла

Едмонд Назарян спечели европейска титла при кадетите на първенството по борба в Скопие (Македония). Във финала при 45-килограмовите младият ни състезател победи Гурбан Гурбанов (Азербайджан) с 3:3, но спечели последната точка в мача.   Едмонд Назарян е големият син на Армен Назарян, двукратен олимпийски шампион и настоящ треньор на..

публикувано на 20.05.18 в 21:39
Петър Петров в топ 5 за Гран при на Чехия

Петър Петров с 20-то място и 4 точки за световния шампионат по мотокрос

Петър Петров спечели четири точки и завърши на 20-о място в състезанието за Голямата награда на Германия, кръг от световния шампионат по мотокрос. С това българският пилот на „Редмото Хонда“ не завърши първия манш заради технически проблем, а във втория финишира на 17-о място, а метри преди финала беше затворен с една обиколка от Джефри..

публикувано на 20.05.18 в 21:34