Саймън Йейтс доминира и в 11-ия етап на Джирото

Саймън Йейтс

Британецът Саймън Йейтс спечели 11-ия етап на колоездачната обиколка на Италия и с това увеличи с още две секунди преднината си на върха в генералното класиране пред преследвача Том Дюмулен от Холандия.

Йейтс триумфира в 156-километровия етап от Асиси до Осимо, като изпревари във финалните метри основния си съперник Дюмулен, който завърши втори, и италианеца Давиде Формоло, който остана трети.

Етапното време на Йейтс бе 3:25:53 часа, докато Дюмулен изостана с две секунди от него, а Формоло с пет, а тримата получиха и времеви бонус от 10, 6 и 4 секунди съответно за мястото си на почетната стълбичка.

Така след преполовяването на 101-вото издание на Джирото 25-годишният Йейтс запазва розовата фланелка на лидер с общо време 47 часа, 8 минути и 21 секунди, като има преднина от 47 секунди пред Дюмулен и 1 минути и 4 секунди пред третия Тибо Пино (Франция), който днес остана едва седми.

Смятаният от мнозина за фаворит и четирикратен победител в обиколката на Франция британец Крис Фрум е 12-ти в генералното класиране на цели 3 минути и 20 секунди зад сънародника си Йейтс.

Серафим Бързаков

Правят академия „Серафим Бързаков“

Българската федерация по борба прави академия „Серафим Бързаков“, кръстена на двукратния световен и четирикратен европейски шампион. Самият Бързаков ще бъде не само лице, но и треньор на младите таланти в школата, която ще се помещава на базата „Диана“ в столицата. Заради новото предизвикателство шампионът овакантява и поста селекционер на..

публикувано на 19.07.18 в 17:22
Габриела Петрова ще участва на троен скок

Лекоатлети от 18 страни идват на Балканиадата в Стара Загора

Общо 610 състезатели от 18 страни ще вземат участие в Балканиадата по лека атлетика в Стара Загора на 20 и 21 юли. Това обяви днес по време на официалната пресконференция, проведена в общината, Добромир Карамаринов, президент на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ). "Искам да благодаря на клуба по лека атлетика "Берое" и..

публикувано на 19.07.18 в 17:16
Станислав Тодоров ще ръководи дербито на първия кръг

Станислав Тодоров ще ръководи „Ботев“ (Пд) – „Левски“

Съдийската комисия към БФС повери на Станислав Тодоров дербито от първия кръг на Първа лига между отборите на „Ботев“ (Пловдив) и „Левски“. "Канарчетата" приемат своя съперник в събота от 20:45 часа на стадиона в Коматево. Димо Вълчев и Мартин Димитров ще бъдат асистенти на Тодоров, а Драгомир Драганов ще бъде четвърти съдия. Двубоят..

публикувано на 19.07.18 в 16:32
Новият треньор на

Новите във "Витоша": Няма за изпаднем

Пет нови попълнения представи днес отборът на "Витоша" Бистрица. Отборът на Росен Кирилов привлече Наско Милев, Георги Купенов, Ивайло Тодоров, Ивайло Климентов и Анти Рения. Запазилият мястото си в елита състав дава старт на новия сезон в Първа лига с домакинство на "Дунав" (Русе). Мачът от първия кръг е в петък, от 18:30 часа, на стадиона в Бистрица...

публикувано на 19.07.18 в 15:52
Денис Тен

Олимпийски медалист почина след нападение с нож (обновено)

Бронзовият медалист в турнира по фигурно пързаляне от Олимпийските игри в Сочи през 2014 година Денис Тен (Казахстан) е бил приет в болница с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож в Алмати, предава агенция Казинформ. По-късно днес беше съобщено, че той е починал. 25-годишният фигурист е бил приет в клиниката в града тази нощ около..

публикувано на 19.07.18 в 15:49
Президентът на МОК Томас Бах

МОК включи нови 6 дисциплини за Пекин 2022

Международният олимпийски комитет (МОК) включи нови шест дисциплини в програмата на зимните олимпийски игри в Пекин 2022 и утвърди програмата на лятната олимпиада в Токио 2020.  В програмата за Пекин са включени единично състезание по бобслей за жени, фристайл в дисциплината биг еър за мъже и жени, смесено отборно състезание по ски-свободен..

публикувано на 19.07.18 в 15:28