Енотът Нефаня предсказа победа за Русия срещу Саудитска Арабия

Енотът Нафаня от зоологическата градина в Иркутск, известен с футболните си прогнози, предсказа победа за Русия в откриващия мач на Световното първенство в Русия срещу Саудитска Арабия, съобщава readovka.news.

Мачът е от 18 часа българско време на 14 юни на стадион „Лужники“ в Москва.

На Нафаня били предложени два съда с ябълки – единият с руското знаме, а другият – със саудитското. Без колебание животното избрало руския трикольор, от което присъстващите заключили, че победата ще е за Русия.

Коутиньо вкара гола за Бразилия срещу Швейцария

И Бразилия с издънка в Русия

Петкратният световен шампион по футбол Бразилия започна с равенство 1:1 срещу тима на Швейцария на световното първенство в Русия. Двубоят бе от пета група, в който по-рано през деня Сърбия победи Коста Рика с 1:0. Така Бразилия се нареди до още някои от фаворитите, които показаха колеблива игра в първите си мачове. Франция надви трудно Австралия..

публикувано на 18.06.18 в 00:24
Валентин Братоев

Валентин Братоев: Нещата се получават, ако сме задружни

"Нещата могат да ни се получават и да побеждаваме, ако сме задружни". Това призна националът Валентин Братоев след победата на България над състава на Бразилия с 3:2 гейма в турнира "Лига на нациите" във Варна. "Важно е България да побеждава като цяло, а Бразилия е важно да я победиш, защото е от топ отборите и когато излезеш срещу нея дава доза..

публикувано на 17.06.18 в 22:44
Теодор Салпаров

Салпаров посочи какво липсва на България

"Липсва ни постоянство в играта". Това обяви един от волейболните ни национали Теодор Салпаров след победата на България с 3:2 гейма срещу тима на Бразилия в турнира "Лига на нациите" във Варна. "Много се радвам, че втори мач затвърдихме това да се раздаваме докрай. В нашия отбор това ни липсва - постоянството. Ние през годините знаете - можем да паднем..

публикувано на 17.06.18 в 22:40
Йоахим Льов

Льов след загубата от Мексико: Непривична ситуация

Селекционерът на германския национален отбор по футбол Йоахим Льов коментира загубата с 0:1 от Мексико на старта на световното първенство в Русия. Световните шампиони не бяха губили първия си мач на Мондиал от 1982 година. "Разочаровани сме. Загубихме първия мач. За нас това е абсолютно непривична ситуация. Поне под мое ръководство на..

публикувано на 17.06.18 в 22:31
Пламен Константинов

Пламен Константинов: И на табла да биеш Бразилия е престижно

Селекционерът на националния отбор по волейбол Пламен Константинов бе видимо доволен от победата на България с 3:2 гейма над състава на Бразилия в турнира "Лига на нациите" във Варна. "Най-хубавото е, че отборът си върна увереността, че може да се бори с всеки и че завършваме домашната кампания с такъв позитив, защото бяхме точно на обратната..

публикувано на 17.06.18 в 22:27
Николай Пенчев

Обърнахме Бразилия на волейбол

Отборът на България победи с 3:2 гейма състава на Бразилия на турнира "Лига на нациите" във Варна. С този успех националите ни имат 5 победи в лигата и 7 загуби и с 14 точки е на 12-о място във временното класиране. Южноамериканците пък допуснаха три загуби във Варна и вече имат общо 4 в лигата срещу 8 успеха, а с 24 точки заемат четвъртата позиция. За..

публикувано на 17.06.18 в 22:24
Тони Кроос

Кроос: Поставени сме под натиск

Полузащитникът на германския национален отбор по футбол Тони Кроос призна, че загубата с 0:1 от Мексико в първия мач от шеста група на Мондиал 2018 поставя под напрежение защитаващия титлата си Бундестима. "През първото полувреме не успявахме да намерим никакви решения. Мексико играеше много умно. След почивката се представихме по-добре, а и съперникът се..

публикувано на 17.06.18 в 20:49