И ЦСКА-София се промъкна напред в "Лига Европа"

"ЦСКА-София"

След "Славия", и футболистите на ЦСКА-София се промъкнаха до втория предварителен кръг на турнира "Лига Европа". В Латвия, ЦСКА-София победи местния "Рига" с 5:3 след дузпи.

Редовното време и продълженията завършиха 1:0 за домакините и общия резултат от двете срещи бе равен 1:1. Българите бяха по-точни при наказателните удари, което ги праща напред в турнира, а следващия съперник е австрийският "Адмира Вакер".

В 44-ата минута, след груба грешка на вратаря на българския отбор Витаутас Черниаускас, Антониш Черономордиш отбеляза единствения гол в редовното време и продълженията, с което изравни общия резултат. "Червените" останаха с човек по-малко в 74-ата минута, когато Тиаго Родригес получи червен картон, а в 87-ата Кирил Десподов пропусна да изравни от дузпа.

В 109-ата минута и Панич от гостите бе изгонен, а по-активната игра на нашите не доведе до гол. При наказателните удари, футболистите на Рига пропуснаха първия, а столичани вкараха и петте, която ги праща напред в турнира.