Божинов се завърна с гол в България

Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. В двубой от осмия кръг от Първа лига бившият български национал се разписа в дебюта си за гостуващия "Ботев" (Враца) при равенството 1:1 срещу "Витоша" (Бистрица) в първа среща от осмия кръг в Първа професионална лига.

Бившият нападател на "Ювентус" и "Манчестър Сити" беше точен в 27-ата минута, когато от движение се разписа след подаване отляво на Петър Атанасов. "Витоша" изравни само десет минути след това чрез Ивайло Лазаров, който се разписа с техничен удар след подаване на Даниел Кутев.

През втората част двата отбора пропуснаха възможности за гол. В 54-ата минута шут на Спас Георгиев не намери целта, докато десет минути след това Четин Садула също не успя да се разпише след центриране на Иван Вълчанов.

След това равенство "Ботев" има актив от 8 точки, докато "Витоша" е с две точки повече на осмо място в класирането.

"Витоша" (Бистрица) - "Ботев" (Враца)  1:1

0:1 Валери Божинов 27

1:1 Ивайло Лазаров 37

"Витоша" (Бистрица): Християн Василев, Тодор Гочев (86-Румен Гьонов), Венцислав Бонев, Даниел Кутев, Четин Садула, Петко Цанков, Иван Вълчанов, Лъчезар Котев (81-Кристиян Кочилов), Ивайло Лазаров, Михаил Милчев, Григор Долапчиев (61-Наско Милев)

"Ботев" (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев (74-Емил Стоев), Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Петър Атанасов, Спас Георгиев (58-Юлиян Ненов), Валери Божинов (80- Валери Домовчийски)

Неймар носи нова победа на Бразилия

Отборът на Бразилия постигна минимален успех с 1:0 над Уругвай в приятелски мач, игран на стадион ,,Емирейтс“. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът на петкратните световни шампиони Неймар. Нападателят реализира от дузпа в 76-та минута, отсъдена за нарушение на Диего Лаксалт срещу Данило...

публикувано на 17.11.18 в 10:54

Аржентина надигра Мексико в контрола

Рамиро Мори се разписа с глава през първото полувреме, а Исак Брисуела си вкара автогол през второто за победа на Аржентина с 2:0 срещу Мексико в контролна среща по футбол, играна в Кордоба. Защитникът на Виляреал откри резултата минути преди почивката, когато получи пас от Пауло Дибала от пряксвободен удар и беше точен с глава. В 82-та минута това..

публикувано на 17.11.18 в 10:52

Националите категорични: Изиграхме най-добрия си мач

Футболистите от националния ни отбор изразиха мнение след равенството 1:1 с Кипър, че това е бил най-добрият мач на България в последните години. След спечелената точка нашите продължават да делят първото място в 3-та група на 3-та дивизия в турнира Лига на Нациите с отбора на Норвегия. Ивелин Попов: "Бяхме доста афектирани след края на мача. От..

публикувано на 17.11.18 в 07:28
Петър Хубчев

Петър Хубчев доволен от нашите

Селекционерът на националния ни отбор по футбол Петър Хубчев призна, че е доволен от представянето на нашите срещу Кипър, но не и от равенството 1:1. "Откакто аз съм национален селекционер това е един от мачовете, в който показваме най-голямо мъжество и най-голям хъс. Разбира се, ние си имаме нашите възможности и нашите граници. Трябва да прибавяме и..

публикувано на 17.11.18 в 07:25

Холандия се разправи със световните шампиони

Холандия победи с 2:0 световния шампион Франция в Амстердам и запази надежди за първото място в група 1 в елита на Лигата на нациите на УЕФА. Въпитаниците на Роналд Куман имаха превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха. Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато след лошо изчистване в наказателното поле на..

публикувано на 17.11.18 в 07:23
Джокович е без загубен сет в Лондон.

Джокович с 3 от 3 в Лондон

Водачът в световната ранглиста  Новак Джокович записа трета победа във финалния турнир на АТП в Лондон. Петкратният шампион в надпреварата Джокович се наложи над петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) със 7:6(7), 6:2 и завърши на първото място в група "Густаво Куертен" с пълен актив. Белградчанинът взе оспорваната първа част с тайбрек, в който спаси..

публикувано на 17.11.18 в 07:22

Националният отбор по футбол на България завърши наравно 1:1 с Кипър

Националният отбор по футбол на България завърши наравно 1:1 с Кипър  в Никозия , в предпоследен мач от 3-та група на 3-та дивизия на турнира Лига на нациите.  Гол  за домакините на Захариу в 24-тата минута. Николай Димитров изравни от дузпа в 89-тата минута В другият мач от нашата група Словения - Норвегия  1:1. Кръг преди края начело в класирането..

публикувано на 16.11.18 в 23:39