"Дарби Каунти" хвърли бомбата за Купата на Лигата в Англия

"Манчестър Юнайтед"-"Дарби Каунти"

Съставът на "Дарби Каунти", който играе във второто ниво на английския футбол, поднесе голямата изненада в третия кръг на турнира за купата на Лигата в страната, след като отстрани като гост "Манчестър Юнайтед" с 8:7 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията приключиха наравно - 2:2.

Въпреки многото промени, които бе направил в състава си мениджърът на домакините Жозе Моуриньо, "Манчестър Юнайтед" поведе още в 3-ата минута чрез Хуан Мата. Гостите стигнаха до пълен обрат с голове на Хари Уилсън в 59-ата и Джак Мериът в 85-ата минута, но драматично Маруан Фелаини изравни в даденото от съдията продължение на второто полувреме.

Стигна се до дузпи, където двата тима стреляха по 8 пъти, преди Фил Джоунс да пропусне - 8:7 за "Дарби Каунти". В 68-ата минута вратарят на "Манчестър Юнайтед" Серхио Ромеро бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле.