от 18.00 часа

„Байер“ и „Лудогорец“ не се победиха

„Байер“ (Леверкузен) и „Лудогорец“ завършиха 1:1

„Байер“ (Леверкузен) и „Лудогорец“ завършиха 1:1 в мач от петия кръг на 1-ва група, на футболния турнир Лига Европа.

В другата среща от групата АЕК (Ларнака) победи като гост „Цюрих“ с 2:1 и измести българския тим от третото място в класирането, кръг преди края на груповата фаза на турнира.

„Байер“ е първи с 10 точки, „Цюрих“ има 9, като тези два отбора се класират за следващата фаза. АЕК е трети с 5 точки, а „Лудогорец“ има 3.

Домакините от Германия започнаха по-активно мача, а още в самото начало Аларио се възползва от грешка на Моци, отне му топката и шутира от 20 метра, но не уцели вратата.

До края на полувремето домакините пропуснаха още няколко възможности.

В 68-ата минута Шверчок остана сам срещу вратаря на „Байер“ Йозджан, но стреля в тялото на стража.

Само 60 секунди по-късно обаче Шверчок изведе великолепно Марселиньо и той откри резултата.

В 70-ата минута Вандерсон бе изведе отдясно след нова добра атака на „Лудогорец“, но стреля неточно.

В 85-ата минута „Байер“ успя да изравни с помощта на поредица от грешки в отбраната на българския тим.

Първо Сисиньо спря с ръка центриране отляво и реферът отсъди фаул.

Последва центриране, което Ренан изби неубедително, а от това се възползва Вайзер, който оформи крайното 1:1.

В последната си среща от турнира на 13-ти декември „Лудогорец“ приема „Цюрих“ в Разград.