от 07.00 часа

Славия записа инфарктна победа при завръщането си на своя стадион

Славия - Черно море 3:2

Отборът на Славия победи Черно море с 3:2 в първия мач от 22-ия мач на Първа футболна лига. Двубоят беше първи за „белите“ на техния стадион в кв. „Овча купел“ от 20 август 2017 година.

В 9-ата минута Дарко Тасевски от домакините намери Ашковски, който стреля, но Китанов изби, но при последвалото меле Цветелин Чунчуков от близко отбеляза.

В 33-ата минута "моряците" изравниха резултата. Аристот Ндонгала бе изведен отляво, след което центрира на далечната греда към Цветомир Панов, който майсторски заби своя първи гол с екипа на Черно море.

Малко преди края на първата част футболистите на Илиан Илиев стигнаха до втори гол. Димитър Велковски подаде труден пас към Ранди Онуоха, който направи груба грешка, от която се възползва Георги Илиев. Легендата на "моряците" напредна и подаде към Дани Кики, който прати коженото кълбо в празната врата.

В 81-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Бившият футболист на Славия Цветомир Панов направи грешка, сваляйки топката за Радослав Кирилов, който си я нагласи и простреля вратаря Китанов.

Отново Кирилов вкара победния гол в добавеното време след пас на Александър Станисавлевич.

Съставите на двата отбора
Славия: 13. Георги Георгиев, 27. Ранди Онуоха, 15. Александър Станисавлевич, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 11. Радослав Кирилов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 14. Дарко Тасевски, 37. Стефан Ашковски, 9. Цветелин Чунчуков

Черно море: 36. Георги Китанов, 2. Цветомир Панов, 33. Мирослав Енчев, 4. Виктор Генев, 41. Юго Кононго, 38. Аристот Ндонгала, 21. Георги Илиев, 99. Дани Кики, 7. Патрик Андраде, 10. Радослав Василев, 11. Жоржиньо.

В класирането Славия се изкачи на осмото място с 27 точки, а Черно море е на шестата позиция с 34 точки.