Пламен Константинов с нов успех в Русия

Пламен Константинов

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, удари като гост Динамо  (Москва) с 3:1 гейма в мач 21-ия кръг в Суперлигата на Русия. Двубоят бе един от най-драматичните в кръга, а първата част на мача, която завърши 35:33 за възпитаниците на Пламен Константинов, продължи 49 минути, а целият двубой точно 3 часа. Така Локо взе реванш за домакинската загуба от Динамо в първия полусезон, а освен това си гарантира участие в плейофите на Суперлигата на Русия. Страхотен мач изигра диагоналът на Локомотив Константин Бакун, който заби 31 точки (2 аса, 3 блока, 63% ефективност в атака) и бе избран за MVP на мача и на кръга в класацията на сайта “БИЗНЕС Online”. Това бе 15-а победа за Пламен Константинов и Локомотив от началото на сезона и с актив от 44 точки тимът от Новосибирск се изкачи на 5-о място във временното класиране и се класира за участие в плейофите, заедно с отборите на Зенит (Казан), Кузбас (Кемерово), Белогорие (Белгород) и Факел (Новий Уренгой).