Дузпа в продълженията класира Порто срещу Рома

Порто - Рома

Дузпа в продълженията класира Порто, който победи Рома с 3:1 и след 1:2 в Рим се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Порто успя да вземе аванс чрез Тикиньо в 26-ата минута и така да неутрализира аванса от първия мач на римляните - 1:0. Но в 37-ата минута от дузпа Даниеле де Роси успя да изравни - 1:1.

В 53-ата минута Муса Марега засече топката на далечната греда и отблизо направи 2:1 за Порто и изравни общия резултат - 3:3.

Така се стигна продълженията. В тях първо Джеко пропусна от чиста позиция за гостите.

А после след преглед с ВАР турският съдия Джунейт Чакър отсъди дузпа в полза на Порто в 117-ата минута и от бялата точка Алекс Телес класира португалците с 3:1 и общ резултат 4:3.