от 18.00 часа

Джокович изнесе лекция на Шаповалов

Новак Джокович

Световният номер едно в тениса Новак Джакович даде само четири гейма на първия си съперник на Мастърс 1000 турнира в Рим.

Сърбинът победи с 6:1, 6:3 канадския левичар Денис Шаповалов за 68 минути, в мач, в който напълно доминираше, а съперникът грешеше често.

В първата част след 1:1 Ноле спечели пет поредни гейма, а с това и сета. В следващата имаше интрига до 3:3, след което Джокович отново влезе в серия от три гейма и сложи точка на неравностойния мач.

31-годишният белградчанин постигна впечатляващите 80 процента вкаран първи сервис и спечели 88 процента от точките при разиграването му. В целия мач той не допусна нито една точка за пробив.

Следващият съперник на Джокович се определя в двубоя между Филип Колшрайбер (Германия) и Марко Чекинато (Италия).

Финалистът от Мадрид Стефанос Циципас също се задържа за кратко на корта. Осмият поставен гръцки тенисист победи с 6:3, 6:2 Яник Зинер от Италия. Циципас направи четири пробива в мача, а допусна един.

Завърналият се след операция Хуан Мартин дел Потро отстрани Давид Гофен с 6:4, 6:2.