Баскетболистите на Левски загубиха в Минск

Левски загуби от Цмоки
Снимка: FIBA

Баскетболистите на Левски започнаха със загуба участието си в груповата фаза на турнира Купата на ФИБА Европа.

„Сините“ претърпяха поражение при гостуването си на Цмоки (Минск) с 68:81 точки.

Левски започна кошмарно и изоставане от 0:9, като в крайна сметка загубиха частта с 15:24.

Домакините поведоха за първи път с двуцифрена преднина при 19:29, след което задържаха комфортния си аванс при 26:35 в средата на втората четвърт.

Две минути преди края на полувремето Бранко Миркович и съотборниците му се откъснаха напред с 15 точки и 29:44, но баскетболистите на Тити Папазов успяха да сзаличат разликата до 41:49 на почивката.

Третата част премина равностойно, а малко преди края Левски губеше с едва 4 точки - 68:72.

Тогава обаче Цмоки завърши срещата със серия от 9:0 и спечели мача.

Йордан Минчев с 16 точки бе най-резултатен за Левски, а бившия български национал Бранко Миркович се отличи с 14 за Цмоки, като повече от него вкара само Доминез Бърнет, завършил с 19.