Момичетата ни до 16 години със страхотен старт на Балканиадата

България - Молдова
Снимка: bgbasket.com

Момичетата от националния ни отбор по баскетбол до 16 години започнаха с категорична победа участието си на Балканиадата в Търговище (Румъния). На старта нашите се справиха без проблеми с връстничките си от Молдова със 101:40 точки.

Баскетболистките на Лъчезар Коцев се откъснаха с 24 точки разлика още след десет минути игра, а на почивката вече водеха с 54:18. Преднината им продължи да расте и след паузата и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Нашите вкараха 74 точки под коша, като направиха значително по-малко грешки от опонента си - 16 срещу 46. Съставът на Молдова пък пропусна единствения си опит при стрелбата от тройката, а половината от точките на тима дойдоха от наказателни удари.

Най-резултатни за България с по 15 точки бяха Катрина Бозова (8 борби, 7 асистенции) и Фатме Кичукова (6 асистенции, 7 откраднати топки), Габриела Коцева реализира 14 точки, с 12 е Анна Бандрова, като всички в отбора ни се появиха в игра.

Следващият мач на България е в четвъртък (28 декември) от 10:00 часа срещу домакина Румъния.

По публикацията работи: Илиян Христов