от 15.00 часа

Филип Кръстев с важен гол за Цволе

Снимка: sportal.bg

Българският национал Филип Кръстев вкара заключителния гол за победата на отбора си Цволе срещу Хераклес с 3:1 в мач от 31-вия кръг на нидерландската елитна Ередивизи.

Бившият футболист на Славия и Левски започна като титуляр за тима си и вкара за 3:1 в третата минута на добавеното време на мача. Преди това Ленарт Ли вкара за Цволе, Силвестер ван дер Ватер също се разписа, а междувременно Марко Вейнович бе изравнил за Хераклес.

Кръстев, който получи най-високо оценка от всички на терена за представянето си, получи жълт картон за тактически фал в 50-ата минута.

Тимът на Цволе е на 12-о място в елита на Нидерландия, като има 35 точки. Първият изпадащ тим Екселсиор има 9 точки по-малко три кръга преди края на първенството.

По публикацията работи: Христо Денев