Челси беше безпощаден в лондонски сблъсък

Челси разгроми с 5:0 у дома лондонския си противник Уест Хем в мач от 36-тия кръг на английския шампионат. Коул Палмър, Конър Калахър и Нони Мадуеке се разписаха между 15-ата и 36-ата минута, за да осигурят сигурен аванс в полза на "сините" през първата част.

След почивката Никълъс Джаксън се разписа в 48-ата и 80-ата минута, за да оформи крайното 5:0 в полза на Челси.

Младият талант Коул Палмър има 16 попадения за лондончани на стадион "Стамфорд Бридж", което е изравнен клубен рекорд в рамките на един сезон.

Уест Хем е на девето място в класирането с 49 точки, докато Челси заема седма позиция с пет пункта повече.

Астън Вила загуби с 0:1 от домакина Брайтън.

В 68-ата минута попадение на Грос беше отменено заради засада и след консултация с видео асистент реферите.

Малко повече от десет минути след това и гол на Джон Макгин от Астън Вила не беше признат заради нередовна позиция на шотландския национал.

Пет минути преди края на редовното време главният арбитър Робърт Джоунс отсъди дузпа заради нарушение в наказателното поле на Езри Конса. Олсен изби удара от бялата точка на Жоао Педро, който при добавката с глава осигури успеха в полза на "чайките".

Брайтън заема 11-то място в класирането с 47 точки, докато Астън Вила е на четвърта позиция с 67 пункта, след като в четвъртък претърпя поражение с 2:4 от Олимпиакос в първия полуфинален мач от Лигата на конференциите.

По публикацията работи: Владислав Стоянов