Аталанта изпревари Рома в битката за място в ШЛ

Аталанта

Аталанта победи Рома с 2:1 в пряк мач за място в Шампионската лига. Срещата бе от 36-ия кръг на италианската Серия А. Над всички за домакините от Бергамо беше Шарл де Кателаре, който отбеляза и двата гола през първото полувреме. След почивката „вълците“ успяха да върнат само един от головете чрез капитана си Лоренцо Пелегрини от дузпа в 66-ата минута.

След победата си Аталаната е с актив от 63 точки на петата позиция в класирането. Рома остава шести с 60 точки, а седми е Лацио с 59.

Същевременно Ювентус и Салернитана завършиха наравно 1:1 в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А“. Гол на френския бранител Адриен Рабио във втората минута на добавеното време на двубоя донесе точката за Ювентус. Успехът на Аталанта обаче изпрати със сигурност Ювентус и Болоня с по 67 точки на места, даващи право на участие в Шампионската лига.

По публикацията работи: Светослав Табаков