Леверкузен: 5:0 за 50-ия си мач без загуба

Байер (Леверкузен)

Байер (Леверкузен) разгроми с 5:0 като гост Бохум в последния мач от 33-ия кръг в Първа Бундеслига в Германия.

След само четвърт час игра домакините останаха в намален състав заради червен картон на Феликс Паслаак, който задържа откъсващия се пред вратата Нейтън Тела.

Патрик Шик даде аванс за шампионите в 41-ата минута, а в допълнителното време на първата част Виктор Бонифейс реализира втория гол от дузпа.

Петнайсет минути преди края резервата Амин Адли също се разписа във вратата на домакините, а после Йосип Станишич реализира четвъртия гол в полза на "аспирините". Те оформиха разгрома с попадение отблизо на Алекс Грималдо в третата минута на добавеното време и вече са без поражение в рекордните 50 поредни мача във всички турнири.

До края на сезона на Байер остават финалите в Лига Европа и за Купата на Германия, където съперници ще бъдат съответно Аталанта и Кайзерслаутерн, както и шампионатен мач у дома срещу Аугсбург. Воденият от треньора Шаби Алонсо състав е с 87 точки.