"Аз се записах, защото ми се стори много интересно да пиша статии", казва една от ученичките и добавя, че обича да пише за училищния живот. "Защото е интересно и развлекателно след училищния ден", казва друг ученик.
По темата за фалшивите новини и начина, по който журналистиката би могла да се бори с тях учениците са на мнение, че журналистите са "клюкари" и затова лесно ще разберат кое е истина и кое - не. Те могат да пишат повече статии, в които съдържанието е проверено и по този начин да противодействат на дезинформацията споделят младежите от клуба.
От една страна учениците смятат, че човек може да се обърка ако е "твърде любопитен" и гледа информация в различни сайтове като не знае точно на кое да вярва. От друга страна те смятат, че именно недостигът на време и проверяването само на един източник на информация би могло да допринесе за това някой да стане жертва на фалшиви новини.
Говорейки за изкуствения интелект, който все повече навлиза и в техния живот, тийнейджърите споделят, че след време съдържанието, създадено от човек, ще е много по-ценено от създаденото от машина.
Повече за медиите, изкуствения интелект, радиото в бъдещето и фалшивите новини чуйте в звуковия файл.
Д-р инж. Анна Петракиева, заместник-изпълнителен директор в Агенцията по горите и преподавател по горска педагогика в Лесотехническия университет ни представя образователна инициатива „Лесовъд за един ден“, в рамките на която са предвидени състезателни игри за деца и родители, свързани с гората и горската професия: "Горската педагогика е..
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..