Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КТ "Подкрепа" проверява за забавени заплати в Дупница

 Председателят на националния учителски синдикат към КТ “Подкрепа Маргарита Денкова ще инициира проверка по случая със забавените учителски заплати в община Дупница. Намерението е обявено на проведена среща с членовете на местния синдикат, съобщи неговият лидер Любка Георгиева. Учителите от детските градини, които все още не са получили заплатите си за септември, са запознали Денкова с проблема. Соред нея, ситуацията е уникална за страната, а при предишни разговори с образователното и финансовото министерство, експертите са били категорични, че делегираните средства са преведени на 5 септември, както всеки месец. След края на проверката, Денкова ще организира среща с общинското ръководство, за да се уточни на какво се дължи забавянето. Любка Георгиева уточни, че все още не са изплатени и възнагражденията на педагозите в училищата в Самораново и Крайници. Учителите ще изчакат до края на седмицата, за да решат дали да предприемат стачни действия. Те били уведомени от кмета Атанас Янев, че парите ще бъдат преведени по банковите им сметки не по-рано от 5 ноември.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Огромен интерес към безплатните детски прегледи в Петрич

Първото за тази година издание на инициативата „Детско здраве“, организирана от Столичната лекарска колегия (СЛК) премина при огромен интерес от родителите в града. Висококвалифицираните лекари извършиха близо 510 прегледа в рамките на съботния ден. Събирането на едно място на лекари с различни специалности улеснява родителите от подобни по-малки..

публикувано на 09.03.25 в 15:11

БСП си избра петима заместник-председатели

"Изпълнителното бюро и Националния съвет трябва да бъдат активни и постоянно действащи органи, а техните членове трябва да имат задължението да работят за връщането на авторитета и публичното доверие на БСП по места" - това каза председателят на БСП Атанас Зафиров на първото заседание на пленума на партията след конгреса от средата на февруари. Пленумът..

публикувано на 09.03.25 в 14:42

Кюстендил отбеляза 82 години от спасяването на българските евреи

Венци и цветя на признателност  пред паметника на Димитър Пешев ,помогнал за спасяването от депортация  на близо 50-те хиляди български евреи, поднесоха кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов, заместник кметът Николай Дочев, областният управител инж. Александър Пандурски, заместник областният управител Георги Джоглев, представители на..

публикувано на 09.03.25 в 14:21

ПТП след пътен възел Покровник

Временно движението по път I-1 Благоевград-Симитли, след пътен възел-Покровник, в посока Симитли, при км 361 се осъществява в активната лента. Поради ПТП е затворена изпреварващата лента. Водачите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

публикувано на 09.03.25 в 13:42

С Поход на толерантността бяха отбелязани 82 г. от спасяването на българските евреи

Поход на толерантността в София отбеляза 82 години от спасяването на българските евреи.  В инициативата се включиха председателят на Народното събрание Наталия Киселова, премиерът Росен Желязков и кметът на София Васил Терзиев.  Походът на толерантността тръгна от храм "Света София" до Паметника на спасението в градинката до старата сграда на Народното..

публикувано на 09.03.25 в 12:52
Росен Желязков

Росен Желязков ще вземе участие в Похода на толерантността под наслов "Ние помним"

Премиерът Росен Желязков ще вземе участие днес в Похода на толерантността под наслов "Ние помним", организиран от Организацията на евреите в България "Шалом" по случай 82 години от спасяването на българските евреи.  Участниците в шествието ще се съберат в 11 часа пред църквата "Света София", а от 11:30 часа на Паметника на спасението в градинката "Свети..

публикувано на 09.03.25 в 07:49

Слънчево време

Днес ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност, главно над северните райони. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Минималните температури, в повечето места ще бъдат между минус 3° и 2°. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°.

публикувано на 09.03.25 в 07:32