Председателят на Националната асоциация „Подкрепа за кърмене” д-р Анета Попиванова ще чете днес лекция в Перник на тема „Кърменето- печеливша стратегия за цял живот”. Беседата е в рамките на Световната седмица за кърмене, която се провежда от 1 до 7 август. Д-р Попиванова е педиатър- неонатолог. Тя е и зам. председател на Националния комитет по кърмене и координатор на програмата на УНИЦЕФ за защита, подкрепа и насърчаване на кърменето в България. От местната здравна инспекция канят бременните жени и кърмачките да присъстват на срещата. Тя ще се състои в Районния младежки дом в квартал „Мошино“ и ще започне в 15.30 часа. По време на лекцията ще бъде представена информация за предимствата на кърменето, както за бебето, така и за майката, и ще се обсъдят възможните трудности, който кърмачката може да срещне в процеса на кърмене и начините за тяхното преодоляване. За майките, които срещат проблеми, д-р Попиванова ще даде индивидуални консултации.
Съвместно с Исторически музей-Разлог и членките от клуб „Втора младост“, потребители и служители от Центъра за социална рехабилитация и интеграция, днес започнаха да изработват пъстри мартеници. С взаимна помощ и с много старание и любов към детайла, потребителите на социалната услуга направиха десетки мартенички. Освен различните видове мартенички за..
За поредна година Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните(МКБППМН) към община Банско отличи и награди участниците в конкурса „Модерен ли е добрият пример?“. Наградите бяха връчени по случай „Деня на розовата фланелка“ от Магдалена Юсева, зам.-кмет на община Банско и председател на МКБППМН. В..
Сдружението на Югозападните общини (СЮЗО), като организация, обединяваща 26 общини от Югозападна България и която повече от 24 години работи в тяхна полза и подкрепа, се включва активно в дискусиите за промени в районите на планиране, включени в Картата на регионалните помощи на Република България за следващия програмен период, които пряко засягат..
Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година. КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно събрание Даниел Стефанов: КС направи възможно най-широкото броене В предадените вчера..
За трети бойкот на търговските вериги днес призовават организаторите на инициативата. Този път бойкотът ще засегне и банките с мотив, че за една и съща услуга плащаме различна такса на различните банки, но всички те печелят от парите на клиентите си. Благоевградчани подкрепят третия бойкот с пазаруване от малките квартални магазини и директно от..
Банско отново ще отбележи тържествено Тодоровден – един от най-обичаните пролетни празници, известен още като Конски Великден. Тази година празникът ще се състои на 8 март, шест седмици преди Възкресение Христово. По традиция, с подкрепата на Община Банско и Народно читалище „Никола Вапцаров“, собственици на коне ще организират празнични ритуали,..
Парламентарната Комисия по енергетика ще изслуша кандидатите за председател и за членове на Комисията за енергийно и водно регулиране. За поста председател е номиниран, от ГЕРБ-СДС, Пламен Младеновски, сега директор на дирекция “Електроенергетика и топлоенергетика” в регулатора. ПП-ДБ предлагат Меглена Русенова, председател на фотоволтаичната..